Joan Laporta zleca audyt Barcelony

0
36
Joan Laporta; zdjęcie: FCBAlbiceleste: Twitter

Barcelona stoi przed monumentalnym wyzwaniem, aby znaleźć się poniżej limitu wynagrodzeń na przyszły sezon, ale jest gotowa do działania. Według Sport, klub ma podjąć „drastyczne środki”, aby to zrobić.

Blaugrana wie, że musi obniżyć koszty wynagrodzeń o około 200 milionów euro, z 650 milionów euro do 450 milionów euro. W związku z tym prezydent Joan Laporta zlecił audyt całego klubu, aby sprawdzić, gdzie może zaoszczędzić.

Będzie to musiał być szybki proces, ponieważ oszczędności muszą się znaleźć przed lipcem. Tylko wtedy będzie można przeprowadzać operacje transferowe.

Przeczytaj jeszcze: Juventus Turyn wykupi Arkadiusza Milika z Olympique Marsylia

Media Wskazują Jordiego Albę jako potencjalną ofiarę. Z formą Alejandro Balde, Alba nie jest już regularnym starterem, ale zarobi 38 milionów euro od klubu w przyszłym sezonie w wyniku przesunięcia kosztów przez byłego prezydenta Josepa Marię Bartomeu. Podobno to tu władze Barcelony mogą znaleźć oszczędności.

Zobacz także: Wout Weghorst uderza w krytyków i twierdzi, że „wykonuje dobrą robotę” dla Manchesteru United

Myśląc o 200 milionach euro ciężko przewidzieć, co musi się wydarzyć.  Nawet usuwając takie firmy jak Alba, trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób Barcelona może dokonać tych oszczędności bez kolejnej dużej sprzedaży tego lata.

To może być jedyne rozwiązanie – duża wyprzedaż latem.