Joanna Jędrzejczyk – Rose Namajunas: kto wygrał, a kto powinien wygrać walkę?

0
1170
Joanna Jędrzejczyk po walce z Rose Namajunas
Joanna Jędrzejczyk nie zgadza się z werdyktem sędziów w walce na gali UFC 223. Tuż po ogłoszeniu punktacji, Polka była wyraźnie zaskoczona. Wychodząc z oktagonu, wdała się w dyskusję z szefem organizacji.

– Kiedy usłyszałam, jak Bruce Buffer czytał punktację to myślałam, że wygram niejednogłośną decyzją sędziów. Kiedy usłyszałam różnicę w punktacji, to była dla mnie ogromna niespodzianka. Liczby nie kłamią – 132 trafionych ciosów z mojej strony, 83 od Namajunas. To jest odpowiedzią – powiedziała na konferencji prasowej po galJoanna Jędrzejczyk.

– Myśleliśmy, że druga runda była bardzo bliska. Z mojej strony padło bardzo dużo kopnięć. Czułam się świetnie, mogłam walczyć kolejne dziesięć rund. Jeśli wiedziałabym, że będzie taka punktacja, to mogłabym zrobić więcej. Nigdy nie chcę zostawiać decyzji w rękach sędziów. Czułam, że wygrywam to starcie. Nie chcę się tłumaczyć, jestem całkowicie inną zawodniczką – kontynuowała Polka.

Namajunas po wygranej odniosła się do pierwszej walki z „JJ”. Przyznała, że był to inny pojedynek, a rewanż był potrzebny, by nie zostawiać w ich konfrontacji wątpliwości.

– Ona miała rację. Zbijanie wagi w pierwszej walce bardzo jej zaszkodziło. Jak jednak widać w rewanżu i tak byłam lepsza – oświadczyła z uśmiechem. Dodała, że mogła i powinna wypaść w Nowym Jorku jeszcze lepiej.

O sportach walki przeczytasz również na:  f7sport.pl – mma

– Tym razem to ja czułam się nieco ociężale. Myślę, że przez to nie pokazałam w tej walce takiej techniki jak bym chciała – wyznała skromnie.

A jak widzą werdykt eksperci?

Portal MMA Decisions.com przy okazji każdej gali zbiera opinie dziennikarzy i ekspertów z całego świata, którzy punktują poszczególne walki z wydarzeń UFC. Przy walce Joanny Jędrzejczyk  z Rose Namajuna spojawiły się decyzje 22 osób ze świata MMA.

Według 4 osób zwyciężyła Polka, według 16 Amerykanka. Tylko dwóch zgadza się z punktowaniem sędziów – również wskazując przegraną Polki.

Kto widział walkę? Jak to wyglądało Państwa zdaniem?

Zdjęcie główne: Facebook.com