Strona główna Tenis John McEnroe wymienia sześciu graczy, którzy mogą pokonać Rafaela Nadala na Roland Garros.

John McEnroe wymienia sześciu graczy, którzy mogą pokonać Rafaela Nadala na Roland Garros.

0
John McEnroe wymienia sześciu graczy, którzy mogą pokonać Rafaela Nadala na Roland Garros.

Rafael Nadal jest niekwestionowanym mistrzem Rolanda Garrosa. Hiszpan triumfował na paryskich kortach aż 11 razy, co jest najlepszym wynikiem w historii tenisa. John McEnroe, były amerykański tenisista, twierdzi jednak, że zaczynają pojawiać się na horyzoncie tenisiści, którzy mogą dobrać się Nadalowi do skóry.

Były nr 1 światowego rankingu męskiego tenisa John McEnroe wskazał sześciu graczy, którzy potencjalnie byliby w stanie pobić rekordowego 11-krotnego mistrza Roland Garros Rafaela Nadala podczas tegorocznej odsłony turnieju.

Szóstka McEnroe’a

Wytypowani przez McEnroe gracze to mistrzowie i pretendenci Roland Garros z przeszłości oraz zwycięzcy ostatnich turniejów na mączce. Wśród typowanych przez Amerykanina tenisistów znaleźli się mistrz Roland Garros z 2016 roku Novak Djokovic, mistrz z 2009 roku Roger Federer, mistrz z 2015 roku Stan Wawrinka, zdobywca drugiego miejsca w sezonie 2018 Dominic Thiem, mistrzem Monte Carlo Masters w 2019 roku Fabio Fognini i zdobywca drugiego miejsca w Madrycie w 2019 roku Stefanos Tsitsipas. McEnroe podzielił się swoimi przemyśleniami podczas komentowania na antenie Eurosportu meczu drugiej rundy — Nadal kontra Maden.

Kto może pobić Nadala? Djokovic, Thiem, Fognini – ale są po drugiej stronie losowania, więc nie prędko się z nim spotkają. Federer na mączce? Oczywiście on go szanuje, ale…Wawrinka? Może jeśli uda mu się spiąć, a wydaje się, że zmierza we właściwym kierunku. Tsitsipas poczynił duże postępy, myślę, że można by go umieścić w tej grupie. Djokovic jest jednym z dwóch graczy, którym kiedykolwiek udało się pokonać Nadala na Roland Garros. Djokovic pokonał Nadala podczas turnieju cztery lata temu. Myślę, że Djokovic jest jedynym facetem, który sprawia, że Nadal wzdryga się trochę. Mimo to, proporcje i tak dalej będą na poziomie 60-40 dla Nadala. Nadal wygląda na człowieka nie do pobicia, a przecież kończy już 33 lata.

Niezwyciężony Nadal

32-letni Nadal rozpoczął swoją drogę po 12. tytuł Roland Garros od dwóch zdecydowanych wygranych, pokonując w pierwszej rundzie niemieckiego Yannicka Hanfmanna, a następnie dokonując egzekucji belgijskiego Yannicka Madena w drugiej rundzie.

Kolejny krok do paryskiego tytuł nr 12

W meczu trzeciej rundy turnieju Hiszpan zagra przeciwko byłemu nr 7 światowego rankingu męskiego tenisa Davidowi Goffinowi. Bilans spotkań Nadala z Goffinem jest korzystniejszy dla Hiszpana, który na 4 spotkania z Belgiem wygrał 3.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie: źródło