Jorge Sampaoli był bezrobotny tylko przez 27 dni

0
8
Jorge Sampaoli

Na początku października, po nieco słabszym okresie, Sevilla popełniła duży błąd, zwalniając Julena Lopetegui, który niedługo potem trafił do Premier League, do klubu Wolverhampton. Wchodząc do bram Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, argentyński menedżer Jorge Sampaoli prowadził wcześniej takie drużyny, jak Marsylia, reprezentacja Argentyny i reprezentacja Chile.

Poszło naprawdę źle, Sevilla zbliżała się do strefy spadkowej i 27 dni temu Sampaoli został zwolniony. Teraz ma już nową pracę.

CZYTAJ: James Rodriguez negocjuje z nowym klubem

Były kapitan reprezentacji Argentyny znalazł już nowego pracodawcę.

To wielki brazylijski klub Flamengo przedstawił charyzmatycznego Argentyńczyka jako nowego menedżera.

Były trener Olympique Marsylia (2021-22) oraz były szkoleniowiec reprezentacji Chile (2012-16) i Argentyny (2017-18) będzie miał pod swoim zwierzchnictwem w jednym z najbardziej prestiżowych klubów z Ameryki Południowej takie gwiazdy jak Brazylijczyk Everton Ribeiro, Urugwajczyk Giorgian de Arrascaeta czy Chilijczyk Arturo Vidal.

Sampaoli powiedział FlaTV, kiedy wylądował na lotnisku w Brazylii.

„Cieszę się z szansy i mam nadzieję, że spełnię wszystkie oczekiwania, jakie mają wobec mnie. Ocenię i zobaczę jak się mają piłkarze, a wtedy zaproponuję pracę, która na pewno przyniesie efekty”.

CZYTAJ: Postępują jak Chelsea: zwolnili menedżera i sprowadzili klubową legendę

63-letni Sampaoli zastąpił na posadzie Portugalczyka Vitora Pereirę i związał się z Flamengo kontraktem do grudnia 2024 roku.