Jose Mourinho wściekły po czerwonej kartce. Został wyrzucony z boiska

0
49
Mourinho grozi sądem. Tak łatwo nie odpuści!

Jose Mourinho grozi podjęciem kroków prawnych przeciwko sędziemu po tym, jak TRZECI raz w tym sezonie zobaczył czerwoną kartkę.

Jose Mourinho miał wybuchowy czas w Serie A w tym sezonie i niezwykle burzliwie zareagował na ostatnią porażkę, gdy Roma przegrała z Cremonese (1:2).

Czytaj: Karim Benzema chce nagrody FIFA dla siebie

Gdy wygrana doprowadziła do dzikich okrzyków na Giovanni Zini Stadium, nie tylko za pokonanie Romy, ale także za to, że nie klub nie był już przedostatni w Serie A, Jose Mourinho miał napad złości i został wyrzucony z boiska. Już trzeci raz w tym sezonie Jose Mourinho nie był w stanie powstrzymać emocji.

Menedżer Romy, Jose Mourinho, zagroził podjęciem kroków prawnych po tym, jak został wyrzucony z boiska po raz trzeci w tym sezonie.

Były szef Chelsea i Manchesteru United został już dwukrotnie wyrzucony w starciu z Atalantą i Torino, zmierzając do pojedynku Romy z Cremonese z Serie A we wtorek wieczorem. Ci drudzy przed meczem byli na dole włoskiej ekstraklasy, ale odnieśli niezapomniane zwycięstwo 2:1 – ich pierwszy sukces w Serie A od 26 lat.

Czytaj: Polowanie na menedżera Chelsea stało się parodią

Końcowy gwizdek wywołał emocjonalne sceny na Giovanni Zini Stadium, ale nie dla menedżera Mourinho, który został wyrzucony z boiska za rzekomą kłótnię z sędzią. Portugalczyk nakrzyczał na czwartego sędziego i za słowny atak otrzymał czerwoną kartkę. Był wyraźnie wściekły – temat ten był kontynuowany na jego konferencji prasowej po meczu.

Mourinho protestował przeciwko werdyktowi, ale nie został wysłuchany. Następnie podszedł do trybuny.

60-latek wycelował w sędziów, sugerując, że fakt, że czwarty sędzia pochodził z Turynu, odegrał rolę w jego zwolnieniu i potwierdził, że będzie badał legalne drogi.

„Jestem emocjonalny, ale nie szalony. Aby zareagować tak jak ja, coś musiało się najpierw wydarzyć” – powiedział Mourinho. „Przyjrzę się, czy mogę podjąć jakiekolwiek kroki prawne.”

„Piccinini dał mi czerwoną kartkę, ponieważ niestety czwarty sędzia nie jest w stanie zrozumieć, co do mnie powiedział. Chcę się dowiedzieć, czy istnieje nagranie audio” – powiedział Mourinho w rozmowie z Football-Italia.

Nie chcę wchodzić w temat, że Serra pochodzi z Turynu i w niedzielę gramy przeciwko Juventusowi. Po raz pierwszy w mojej karierze czwarty sędzia przemówił do mnie w najbardziej niesamowity sposób. To było nieuzasadnione.

„Pod koniec meczu poszedłem z nimi porozmawiać. Piccinini, który był czwartym sędzią w ostatnim meczu, kiedy zostałem wyrzucony z boiska, kazał mi przeprosić Serrę. Powiedziałem Serrze, że powinien mieć odwagę wyjaśnić, co się stało, ale miał problemy z pamięcią.”

Po wydaleniu Mourinho nie będzie mógł poprowadzić swojego zespołu w niedzielnym wielkim spotkaniu z Juventusem.

Porażka z Cremonese to kolejny rozdział niezwykle niespójnej kampanii Roma pod wodzą Mourinho. Stołeczny zespół zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Serie A i tylko jeden punkt dzieli go od miejsca w Lidze Mistrzów.

Bramki Cremonese strzelili Frank Tsjadout i Daniel Ciofani. Bramkę dla Romy strzelił Leonardo Spinazzola.

Roma nie była w stanie stworzyć realnego wyzwania o tytuł po wygraniu Ligi Konferencyjnej Europy w zeszłym sezonie, chociaż 21 punktów dzieli ich od obecnego lidera ligi Napoli. Mourinho ma obecnie niecałe 18 miesięcy do końca swojej umowy na Stadio Olimpico i został powiązany z powrotem do Premier League.