Strona główna Lekkoatletyka Jóźwik z brązem! Polka dostaje medal po 4 latach!

Jóźwik z brązem! Polka dostaje medal po 4 latach!

0
Jóźwik z brązem! Polka dostaje medal po 4 latach!

Joanna Jóźwik zajęła 4. miejsce w biegu na dystansie 800 metrów podczas halowych Mistrzostw Świata w 2015 roku w Pradze. 4 lata później decyzję jednak zmieniono. 16 lutego 2019 roku Polce przyznano 3. miejsce za bieg i wręczono brązowy medal. Wszystko dlatego, że kończąca bieg na 2. miejscu Rosjanka Jekatierina Zawiałowa została zdyskwalifikowana za doping.

W lutym 2015 roku Joanna Jóźwik ustanowiła nowy rekord Polski na dystansie 800 metrów – 2.00,01. Przed halowymi Mistrzostwami Świata w Pradze Polka była naprawdę silna. Nie było wątpliwości, że będzie faworytką do złotego medalu. Finał nie poszedł jednak po jej myśli. Polka ukończyła bieg na 4. pozycji.

16 lutego 2019 roku, cztery lata po wydarzeniach z Pragi, Polce przyznano jednak 3. miejsce w biegu. Wszystko dlatego, że Jekatierina Zawiałowa, która brała udział w biegu w Pradze w 2015 roku, została zdyskwalifikowana za stosowanie dopingu.

Odbierając brązowy medal 16 lutego na bieżni w Toruniu, Joanna Jóźwik nie kryła emocji. Przyznała, że od dłuższego czasu spodziewała się takiego biegu wydarzeń, ale przykro jej, że przez czyjeś oszustwo nie mogła się cieszyć swoim osiągnięciem, wtedy kiedy faktycznie odbyły się mistrzostwa.

„Długo czekałam na ten przepiękny medal, choć już od dawna wiedziałam, że Rosjanka będzie zdyskwalifikowana. Patrząc na niego przypominam sobie finał z Pragi. Prze tym mistrzostwami miałam wynik dający mi pewne złoto, bo druga zawodniczka miała czas dwie sekund gorszy. Jechałam do Czech jako zdecydowana faworytka, ale to zepsułam. Nie potrafiłam zachować się w finale. Biegłam na końcu, byłam rozkojarzona, kompletnie nie wykonałam taktyki i dlatego dobiegłam na czwartym miejscu. Wtedy miałam łzy po biegu, teraz się uśmiecham, ale i tak jest mi przykro z powodu Rosjanki. To boli, że przez jej oszustwo nie mogłam cieszyć się z miejsca na podium. I rozumiem ból tych wszystkich, którzy przez dopingowiczów nie mogą cieszyć się z medali, które powinni dostać. Dobrze, że prawda wyszła na jaw. To jest najważniejsze. Teraz będę pracować ze zdwojoną siłą, by walczyć o jeszcze lepsze medale” – cytat: źródło

Zdobycie medalu już wtedy, w 2015 roku, byłoby dla zawodniczki zapewne bardziej satysfakcjonujące, ale my i tak cieszymy się teraz tak samo, jakbyśmy cieszyli się wtedy, ponieważ to piękna chwila dla polskiego sportu. Pani Joanno, gratulujemy!

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

źródło artykułu, zdjęcia: msn