Jurgen Klinsmann nowym trenerem Korei Południowej

0
43
Jurgen Klinsmann; zdjęcie: Ericssen: Twitter

Były napastnik Interu trenował już dwie drużyny narodowe, Niemcy i Stany Zjednoczone. Wszystko wskazuje na to, że trzy lata po swoim ostatnim doświadczeniu u steru Herty Berlin, zadebiutuje w towarzyskim meczu z Kolumbią 24 marca prowadząc Korę Południową.

Dla Klinsmanna, który u steru Niemiec dotarł do półfinału na Mistrzostwach Świata w 2006 roku i ze Stanami Zjednoczonymi do rundy pucharowej na Mistrzostwach Świata 2014, jest to zatem powrót na ławkę po trzech latach.

Przeczytaj także: Piotr Zieliński i jego Napoli z kolejnym zwycięstwem

Wiem, że koreańska drużyna narodowa poprawiała umiejętności gry i osiągała wyniki. Jestem zaszczycony, że to właśnie mnie powierzono funkcję trenera reprezentacji narodowej, po takich znakomitościach, począwszy od Gusa Hiddinka a na moim poprzedniku Paulo Bento kończąc – powiedział Klinsmann.

Nie mogę doczekać się chwili gdy reprezentacja pod moim kierunkiem zanotuje sukcesy w mistrzostwach Azji i zbliżających się kwalifikacjach do Mundialu w 2026 roku – dodał Niemiec.

Zobacz jeszcze: Transferowe plotki: The Reds chcą sprzedać Mohameda Salaha w przyszłym sezonie

Po zakończeniu kariery zawodniczej w 1998 roku, Klinsmann był w latach 2004-2006 głównym trenerem Niemiec doprowadzając je do trzeciego miejsca w mistrzostwach Świata 2006 rozegranych przed własną publicznością.

Prowadził w latach 2008-2009 swój były klub Bayern Monachium, zanim został trenerem reprezentacji USA w latach 2011-16.

Klinsmann, jeden z najskuteczniejszych napastników Starego Kontynentu doprowadził wówczas USA do zdobycia Złotego Pucharu CONCACAF w 2013 roku i został wybrany Trenerem Roku CONCACAF.