Jurgen Klopp reaguje na zwolnienia trenerów

0
72
„Mecz, którego nigdy w życiu nie zapomnisz”: Jürgen Klopp chwali zwycięstwo Liverpoolu. (zdjęcie: Widok na Anfield, X)

Jurgen Klopp na konferencji prasowej przed wtorkowym starciem z Chelsea w ramach zaległej 8 kolejki Premier League odpowiadał na pytania dziennikarzy. Niemiecki trener skomentował ostatnie wydarzenia w lidze i odniósł się do swojej sytuacji.

W ostatnim czasie czterech szkoleniowców pożegnało się ze swoim stanowiskiem. Trzech z nich odpowiadało za wyniki klubów z Premier League, a jeden pracował w Bundeslidze. Jurgen Klopp, trener Liverpoolu, który jest aktualnie najdłużej pracującym menedżerem w Premier League, opowiedział o swojej sytuacji na przedmeczowej konferencji prasowej:

– Zdaję sobie sprawę z tego, że siedzę tutaj z powodu przeszłości, a nie z powodu tego, co zrobiliśmy w tym sezonie. Gdyby to był mój pierwszy sezon, wyglądałoby to trochę inaczej. Tak, mamy mądrych właścicieli, którzy znają sytuację. Lepiej ich zapytaj, dlaczego teraz tu jestem.

Zobacz jeszcze: Barcelona i Real celują w Benjamina Pavarda

– Powód, dla którego wciąż tu siedzę, jest oczywisty. Teraz to ja zostałem ostatnim człowiekiem na placu boju. To dziwny czas – Conte, Nagelsmann, a teraz ta dwójka (Rodgers i Potter). Sezon wkracza w decydującą fazę i niektórzy boją się, że być może nie osiągną zamierzonych celów.

– Oba kluby nie znajdują się w miejscu, w którym chcą się znajdować. Nie znam ich dobrze, bardzo ich szanuję, lubię ich obu. To dobrzy ludzie, fantastyczni menedżerowie. Ale mimo to sprawy mogą potoczyć się źle i decydenci w klubie muszą coś zmienić.

Przeczytaj także: Napoli zdemolowane przez AC Milan

Wszyscy akceptujemy tę część biznesu. Dla całej czwórki przyszłość nadal jest otwarta. To nie jest katastrofa.