Justyna Kowalczyk pokonała rywalki i została mistrzynią Polski.

0
768

Justyna Kowalczyk zdeklasowała rywalki i z dużą przewagą zwyciężyła w biegu na 15 km techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej. 

Justyna Kowalczyk po dwóch latach przerwy powróciła do rywalizacji w mistrzostwach Polski i to w jakim stylu! Biegaczka w kraju nie dała rywalkom żadnych szans na wygraną w biegu na 15 km techniką klasyczną.

Kowalczyk prowadziła od początku wyścigu i nawet na chwilę nie straciła prowadzenia. Co najlepsze, już na piątym kilometrze miała aż 40 sekund przewagi nad Sylwią Jaśkowiec.

Kowalczyk linię metę przekroczyła z czasem 40:01. Srebro wywalczyła Sylwia Jaśkowiec z czasem 42:01, a brąz zdobyła Urszula Łętocha z czasem 46:12.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ o biegach narciarskich – f7sport.pl

Dla Kowalczyk był to 26 raz powód do dumy, ponieważ po raz 26. zdobyła złoto w mistrzostwach Polski w biegach indywidualnych. Dodatkowo pięciokrotnie triumfowała w zmaganiach sztafet.

To nie koniec rywalizacji. W sobotę na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się sprint drużynowy stylem dowolnym, a w niedzielę odbędzie się rywalizacja w biegu sztafetowym.

Spekuluje się, że po mistrzostwach Polski Justyna Kowalczyk ma ogłosić zakończenie kariery.

Źródło: sport.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com