Juventus chce obniżyć pensję Szczęsnego. Czy Polak się na to zgodzi?

0
5
Co dalej z Wojciechem Szczęsnym w Juventusie? (zdjęcie: RachySpot, x)

Wojciech Szczesny zarobi mniej? Wyciekły zaskakujące informacje.

Polski bramkarz ma spotkać się z zarządem klubu, aby omówić nowy kontrakt. Jego obecna umowa obowiązuje do lata 2025 roku. Sam Szczęsny pragnie zakończyć karierę w drużynie Turynu, jednak aby to osiągnąć, konieczne jest wynegocjowanie nowego kontraktu. Włoski klub żąda od Szczęsnego obniżenia pensji. Podczas spotkania z kierownictwem omówią sytuację.

Wojciech Szczęsny rozpoczął negocjacje nowej umowy. Czy zgodzi się na obniżkę swojego wynagrodzenia? Według włoskiego dziennikarza Nicolo Schiry, Polak zarabia obecnie 6,5 miliona euro rocznie, co stanowi jedną z najwyższych pensji w Serie A. Klub chciałby ją obniżyć.

CZYTAJ: Euro 2024: Polska przed trudnym wyzwaniem w „Grupie Śmierci”

Szczęsny jest jednak chętny do pozostania w dotychczasowym klubie, ale czy dojdą do porozumienia w sprawie finansów, zapewne przekonamy się niebawem. Na razie nie ma porozumienia w sprawie obniżenia wynagrodzenia.

W tym sezonie Polak strzegł bramki Juventusu niemal we wszystkich spotkaniach ligowych i zachował 12 czystych kont.

CZYTAJ: Koopmeiners nie jest jedyny. Juventus rozważa pozyskanie dwóch dodatkowych pomocników

Wojciech Szczęsny dołączył do zajmującego obecnie trzecie miejsce w Serie A Juventusu w 2017 roku.

19 lipca 2017 roku Wojciech Szczęsny podpisał kontrakt z Juventusem. Kwota za transfer wyniosła 12,2 mln euro plus 3,1 mln euro premii. W Juventusie bramkarz nosi koszulkę z numerem 23. Polak łącznie dla „Starej Damy” rozegrał już 244 spotkania. Wcześniej był zawodnikiem Arsenalu oraz Romy.