Juventus może zdecydować się na rozwiązanie kontraktu z Pogbą

0
3
Co dalej z Pogbą w Juventusie? zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

La Gazzetta dello Sport donosi, że Juventus jest przekonany, że podjął właściwe kroki podczas leczenia kontuzji Paula Pogby i może rozwiązać kontrakt z Francuzem, jeśli badanie drugiej próbki testu antydopingowego ponownie wykaże wynik pozytywny.

Paul Pogba został tymczasowo zawieszony przez Trybunał Antydopingowy po tym, jak 20 sierpnia nie przeszedł testu antydopingowego po wyjazdowym meczu Juventusu z Udinese, w którym Francuz nawet nie brał udziału.

Pogba zmaga się z kontuzjami od powrotu do Turynu w 2022 roku.

Przeczytaj: Bonucci pozywa były klub Juventus Turyn

Według Gazzetty Juventus jest przekonany, że Francuz prawidłowo leczył swoje urazy i wyłącznie za pomocą legalnych substancji. Oczekuje się, że były pomocnik Manchesteru United zostanie teraz poddany kontranalizie, a Stara Dama nie podejmie żadnej decyzji, dopóki nie otrzyma wyniku drugiego testu.

Bianconeri dokładniej zbadają tę kwestię, aby ustalić, czy ponosi on jakąkolwiek odpowiedzialność lub czy zaangażował osobę trzecią w leczenie kontuzji. La Gazzetta dello Sport spekuluje, że w przypadku udowodnienia winy Pogbie, Juventus prawdopodobnie zdecyduje się rozwiązać z nim kontrakt lub przynajmniej zawiesi jego pensję. Francuzowi grozi nawet do czterech lat dyskwalifikacji.

Przeczytaj: Manchester United planuje zwerbowanie Gnabry’ego z Bayernu Monachium