Juventus usunął główną przeszkodę w powrocie Conte

0
104
(foto: spurs, twitter)

Ciężko pracują w Londynie nad ofertą, która przekona Antonio Conte do zaangażowania po zakończeniu kontraktu po sezonie. Przed dwoma ostatnimi meczami Premier League z Man United i Newcastle większość rzeczy potoczyła się po myśli Włochów. Już wcześniej widzieliśmy sygnały, które często kończą się wyjściem, ale dla Tottenhamu nie ma wątpliwości, że Conte skierował klub na właściwy kurs. Teraz gigant grozi, że przekona Conte do kolejnego projektu poza Londynem.

Juventus odpada z Ligi Mistrzów po jednej porażce z PSG, dwóch porażkach z Benfiką i porażce z Maccabi Haifa (!). W Serie A Juve ma już dziesięć punktów straty do Napoli na szczycie po jedenastu meczach, pięć punktów do czwartego miejsca. Chociaż dyrektor sportowy Juve wcześniej stwierdził, że Max Allegri jako trener to długoterminowy projekt, za kulisami słychać pomruki.

Czytaj: Harry Maguire ma pełne zaufanie

La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Juventus planuje rozstać się z Allegriego po sezonie, jeśli 55-latek nie zapewni żadnych trofeów. Antonio Conte poprowadził Juventus do sukcesu w Serie A z trzema tytułami, ale w lipcu 2014 roku odszedł mniej niż harmonijnie. Mówi się, że relacje między prezydentem klubu Andreą Agnellim i Conte były wtedy lodowate. Według włoskich mediów Agnelli powstrzymał powrót Conte, gdy klub sprowadził Maurizio Sarri w 2019 roku, ale Agnelli utorował teraz drogę do powrotu Conte. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że prezydent Juve tego lata powinien był naprawić swoje relacje z Conte.

Oznacza to, że podjęto prace przygotowawcze, aby sprowadzić Conte z powrotem do Turynu, według włoskich mediów, menedżer Spurs jest wiodącym kandydatem do przejęcia Allegri.