Kamil Stoch będzie na znaczkach pocztowych.

0
850

Szykuje się wielka niespodzianka dla kibiców Kamila Stocha i dla wszystkich osób pasjonujących się filatelistyką. Do sprzedaży trafią znaczki pocztowe z wizerunkiem polskiego skoczka. 

Sezon 2017/18 był bardzo udany dla Kamila Stocha. Polski skoczek osiągnął wiele sukcesów. W związku z tym mistrza olimpijskiego z Pjongczangu postanowiła uhonorować Poczta Polska, która wyprodukuje milion znaczków z podobizną Kamila Stocha.

Seria będzie limitowana, do obiegu Poczta Polska wypuści je 14 kwietnia. W przygotowanie projektu zaangażowała się żona Kamila Stocha, Ewa Bilan-Stoch.

Na wyjątkowym znaczku będzie podobizna Kamila, skocznia oraz złota sylwetka lecącego zawodnika. Znaczek będzie można zakupić ze specjalną kopertą ze zdjęciem Stocha, na której znajdzie się pieczątka z napisem „Mistrz Kamil Stoch”. Znaczek ma kosztować 3,70 zł.

Kamil Stoch już drugi raz w karierze dostąpił takiego uhonorowania sukcesów. Wcześniej polski skoczek pojawił się na znaczkach w 2014 roku w ramach serii „Polscy złoci medaliści XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Król Kamil wygrywa wszystko.

Źródło: poczta-polska.pl/sport.tvn24.pl
Zdjęcie główne: POCZTA POLSKA