Kamil Szeremeta został mistrzem Europy po błyskawicznym nokaucie!

0
1298

Kamil Szeremeta został mistrzem wagi średniej po ekspresowym nokaucie podczas gali we Włoszech. 

Kamil Szeremeta (29 lat) to polski bokser kategorii średniej. Ma za sobą ponad 190 walk, z czego wygranych około 170.

23 lutego Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) został nowym mistrzem Europy wagi średniej.  Znokautował Alessandro Goddiego (33-3-1, 16 KO) na gali w Rzymie i zachwycił polskich kibiców.

Wiele ludzi mogło się martwić, że walka odbywa się we Włoszech, dlatego też obawy o sprawiedliwą punktację. Jednak polski pięściarz nie dał żadnej szansy sędziom na ocenienie tego pojedynku, kończąc walkę już w drugiej rundzie.

Początek należał do Polaka. W pierwszej rundzie Szeremeta wyprowadził więcej ciosów. A w drugiej rundzie było w sumie po wszystkim. Szeremeta, tuż po starcie drugiej rundy huknął prawym sierpowym nad lewą ręką, powalając Włocha na deski. Ten szybko się poderwał i po doliczeniu do ośmiu wznowiono pojedynek. Kamil spokojnie boksował i minutę później taką samą akcją drugi raz położył ryala na deski. Goddi zdołał się podnieść, ale z jego narożnika poleciał ręcznik, co oznaczało poddanie. Polak mógł cieszyć się wywalczonym tytułem.  

Pokonany Goddi to uznana marka na Półwyspie Apenińskim. Ma na swoim koncie 37 występów – 33 zwycięstwa, 3 porażki i 1 remis. W swojej karierze znokautował 16 rywali i zdobywał m.in. pasy WBA Continental oraz WBC International.

Takim sposobem pięściarz z Białegostoku jako drugi Polak sięgnął po pas EBU w wadze średniej. Wcześniej dwukrotnym zwycięzcą był Grzegorz Proksa.

– Ten pas to tylko przystanek w drodze po kolejne trofea – mówił dla „Super Expressu” pięściarz z Białegostoku, który zdobył pas EBU w wadze średniej.

Brawo Kamil!

Źródło: pl.wikipedia.org/polsatsport.pl/bokser.org/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie: www.facebook.com/kamilszeremeta14

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Buffon zdradził jak zawodnicy nazywają Szczęsnego w Juventusie Turyn