Kanonierzy mocno naciskają, by pozyskać Ekwadorczyka

0
69
Chelsea wciąż stara się o Caicedo, ale Brighton odrzuca wszystkie oferty. (foto: upyourarsenal, twitter)

Arsenal chce pozyskać nowego pomocnika przed styczniowym okienkiem transferowym i przebił Chelsea w pozyskaniu gwiazdy Brighton, Moisesa Caicedo – choć ich oferta została odrzucona.

Kanonierzy zostali wstrząśnięci wiadomością, że Mohamedowi Elneny’emu grozi długa przerwa, która potencjalnie wyklucza go do końca sezonu Premier League.

Mikel Arteta nie miał już zbyt wielu opcji w środku pola i szukał dodatkowej osłony już zeszłego lata, kiedy Arsenalowi nie udało się pozyskać Douglasa Luiza z Aston Villa.

Chociaż wszechstronny Jakub Kiwior został dodany do ich szeregów, polski młodzieniec jest postrzegany głównie jako środkowy obrońca, mimo że zastępuje również defensywnego pomocnika.

Czytaj: Partnerka Jakuba Kiwiora, „Królowa Twerkingu”, wysyła zachęcającą wiadomość do fanów Arsenalu

Arsenal był coraz częściej łączony ze zdobyciem nowych podpisów, Declana Rice z West Ham i Amadou Onaną z Evertonu – chociaż spodziewa się, że z wykonaniem jakiegokolwiek ruchu trzeba będzie poczekać do lata.

Ale kontuzja Elneny’ego zmieniła sytuację, a The Athletic donosi, że Arsenal złożył ofertę 60 milionów funtów na podpisanie kontraktu z Caicedo z Brighton.

Moises Caicedo. (foto: statman dave, twitter)

21-latek cieszył się jak dotąd doskonałą kampanią dla Seagulls, a także jest ścigany przez Chelsea, której ustna propozycja w wysokości 55 milionów funtów została odrzucona na początku tego miesiąca.

Na nieszczęście dla Arsenalu, Brighton również odrzucił ofertę w wysokości 60 milionów funtów i jest nieugięty, że Caicedo nie jest na sprzedaż w tym miesiącu.

Zespół z południowego wybrzeża stracił już w tym miesiącu Leandro Trossarda na rzecz Kanonierów, chociaż kluby cieszą się bardzo dobrymi stosunkami i sfinalizowały transakcję za 27 milionów funtów szybko i bez zamieszania.

Ale klub Brighton jest nieugięty, nie chcą stracić Caicedo w środku sezonu, a zwłaszcza w tak późnej fazie okienka transferowego.

Arsenal ma znaczne fundusze do wydania po tym, jak przegapił Mychajło Mudryka – który zamiast tego dołączył do Chelsea – i mają do zainwestowania około 65 milionów funtów.

Czytaj: Ian Wright ubolewa nad tym, że ten piłkarz dołączył do Chelsea tylko dla pieniędzy

Dopiero okaże się, czy Kanonierzy wrócą ze świeżą ofertą za Caicedo, chociaż przekonanie Brighton do sprzedaży wymagałoby rekordowej oferty klubowej.