Kapitan reprezentacji Polski w siatkówce Bartosz Kurek nie pojawi się w kwalifikacjach olimpijskich z powodu kontuzji

0
7
Bartosz Kurek nie zagra w turnieju kwalifikacyjnym. Jest nowy kapitan i komentarz Kurka; zdjęcie: voleybol günlüğü: Twitter

Reprezentacja Polski w siatkówce stoi przed dużym wyzwaniem, ponieważ kapitan Bartosz Kurek pauzuje z powodu kontuzji biodra, a Aleksander Śliwka wstępuje w rolę kapitana do Olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego.

Bartosz Kurek, co oznacza poważną porażkę polskiej drużyny siatkówki mężczyzn, nie weźmie udziału w kwalifikacyjnym turnieju olimpijskim w Chinach ze względu na utrzymującą się kontuzję biodra. Kontuzję 35-latka kończącą sezon potwierdził rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mariusz Szyszko.

W obliczu nieobecności Kurka wydaje się, że najprawdopodobniej do zespołu po raz kolejny wkroczy Łukasz Kaczmarek, potencjalnie wypełniając pustkę pozostawioną przez mistrza świata z 2018 roku. Dodatkowo zespół mianował Aleksandra Śliwkę, kluczowego zawodnika ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, na kapitana podczas nieobecności Kurka, co wpisuje się w jego kluczową rolę w drużynie pod wodzą trenera Nikoli Grbića.

Przeczytaj także: Polska gospodarzem Superpucharu UEFA 2024 na warszawskim PGE Narodowym

W turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, zaplanowanym od 30 września do 8 października, Polska, aktualni mistrzowie Europy, zmierzy się z Belgią, a następnie z Bułgarią, Kanadą, Meksykiem, Argentyną, Holandią i Chinami. Dwie najlepsze drużyny zapewnią sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wszystkie mecze Polski będą transmitowane na żywo w TVP Sport.

W turnieju siatkówki na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu weźmie udział dwanaście drużyn, w tym Francja jako gospodarz, sześć drużyn z turniejów kwalifikacyjnych (po dwie z każdej) oraz pięć drużyn opartych na rankingach FIVB.

Droga Polski na igrzyska olimpijskie bez Kurka jest niepewna, ale zespół pozostaje zdeterminowany, aby zapewnić sobie miejsce na najwspanialszej scenie sportowej.

Przeczytaj także: Grzegorz Krychowiak żegna się z reprezentacją Polski po 100 wspaniałych występach

Komentarz Bartosza Kurka

Kurek swoją nieobecność w kadrze podsumował w krótkim wpisie na Instagramie.

„Panowie, cel znacie, macie wszystko, żeby to zrobić. Będę trzymał kciuki i ciężko pracował, żeby jeszcze dostać szanse na wspólne wojaże” – napisał Kurek.

Jeżeli ten sezon w moim wykonaniu ma mieć jakiś obrazek tytułowy, to wybieram ten – podpisał zdjęcie ze złotym medalem mistrzostw Europy.