Karim Benzema został uznany za piłkarza sezonu 2021/22 Ligi Mistrzów UEFA

0
245
Napastnik Realu Madryt zdobywa nagrodę po tym, jak zdobył 15 bramek na szczycie rankingów i poprowadził swój zespół do chwały podczas serii zapierających dech w piersiach powrotów. Źródło: Twitter/UEFA Champions League

Napastnik Realu Madryt Karim Benzema został wybrany przez Panel Obserwatorów Technicznych UEFA na piłkarza sezonu 2021/22 Ligi Mistrzów.

Napastnik Realu Madryt zdobywa nagrodę po tym, jak zdobył 15 bramek na szczycie rankingów i poprowadził swój zespół do chwały podczas serii zapierających dech w piersiach powrotów.

Panel Obserwatorów Technicznych UEFA uznał Karima Benzemę z Realu Madryt za piłkarza sezonu 2021/22 Ligi Mistrzów UEFA.

Francuski napastnik był talizmanem dla Realu Madryt, gdy doprowadził zespół do rekordowego 14. tytułu europejskiego i piątego od czasu dołączenia do Lyonu w 2009 roku. Strzelił 15 bramek i właśnie ten wynik zapewnił mu pierwsze miejsce w rankingu rozgrywek.

Co ciekawe, aż dziesięć z tych goli padło w fazie pucharowej, począwszy od decydującego hat-tricka w meczu z Paris Saint-Germain w 1/8 finału. Następnie strzelił cztery gole Chelsea, a w półfinale zdobył trzy bramki przeciwko Manchesterowi City – w tym karnego w dogrywce, który zakończył niesamowitą remontadę.

Choć Benzema w finale nie dołożył do swojej pozycji, obecnie zajmuje trzecie miejsce z Robertem Lewandowskim w klasyfikacji strzelców Pucharu Europy.

Real Madryt na ostatnim etapie pokonał w finale Liverpool i chociaż nazwisko Benzemy tym razem nie pojawiło się wśród strzelców, to z dorobkiem 15 goli sięgnął on po koronę króla strzelców Ligi Mistrzów.

„Z każdym dniem staje się coraz lepszy, jak wino” – wyjaśnił w zeszłym miesiącu jego trener Carlo Ancelotti. „Każdego dnia staje się jeszcze lepszym liderem i coraz bardziej czuje, jak ważny jest dla drużyny i klubu. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że go mamy”.

Czytaj: Ancelotti przeszedł do historii futbolu osiągając piąty finał Ligi Mistrzów UEFA

Dla 34-latka to pierwsze tego typu wyróżnienie w karierze.

Karim jest też wielkim faworytem do sięgnięcia po wszystkie pozostałe indywidualne nagrody – piłkarza roku UEFA, nagrodę FIFA The Best i Złotą Piłkę.