Katowicki policjant cztery razy stanął na podium

0
6
Kolejne sportowe sukcesy katowickiego policjanta. (Zdjęcie: policja śląska, facebook)

W niedawno zakończonych Mistrzostwach Niepodległej Polski w wyciskaniu na ławce, które odbyły się w Złotoryi, zwyciężyła wybitna postać. Wśród uczestników z Polski i zagranicy wyróżniał się jeden – Krzysztof Banaś, policjant dyżurny z Komisariatu III Policji w Katowicach. Wykazując się wyjątkową siłą i umiejętnościami, Banaś aż czterokrotnie stanął na podium, zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale XX edycji zawodów.

Aspirant sztabowy Krzysztof Banaś, z ponad 19-letnim stażem w Policji, obecnie pełni funkcję funkcjonariusza dyżurnego Komisariatu Policji w Katowicach.

Jego pasja do sportu nieprzerwanie towarzyszy mu w życiu, a podnoszenie ciężarów jest jego głównym tematem od ponad dwudziestu lat, podobnie jak polski górnik, o którym pisaliśmy ostatnim razem.

CZYTAJ: Górnik z Rudy Śląskiej podwójnym mistrzem świata w wyciskaniu sztangi na leżąco

Banaś ma na swoim koncie miejsca na podium, m.in. na Krajowych Mistrzostwach Stróżów Prawa w wyciskaniu na ławce. Jest także wielokrotnym mistrzem wśród śląskich policjantów.

W miniony weekend, Banaś po raz kolejny pokazał swoje umiejętności, czterokrotnie odnosząc zwycięstwo na XX Mistrzostwach Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc na ławce w Złotoryi.

Rywalizując z uczestnikami z Polski i zagranicy, katowicki policjant dominował w kategorii wagowej do 140 kg. Banaś wykazał się niezrównaną siłą, podnosząc sztangę o wadze 237,5 kg, przewyższając swój złoty medal z poprzedniego roku o imponujące 17,5 kg. To niezwykłe osiągnięcie ustanowiło osobisty rekord Krzysztofa.

Podnoszenie sztangi o wadze 237,5 kg nie tylko zapewniło mu zwycięstwo w kategorii do 140 kg służb mundurowych, ale także zapewniło mu drugie miejsce w kategorii wiekowej zawodników do 40 lat i drugie miejsce w kategorii open wśród wszystkich kategorii wagowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

CZYTAJ: WIDEO: Brat Wayne’a Rooneya strzela niewiarygodnego gola