Kibice Tottenhamu mają po prostu dość

0
34
Antonio Conte został zwolniony z Tottehamu. (zdjęcie: spurs, twitter)

Kiedy niemal półtora roku temu opisywaliśmy nominację Antonio Conte jako wielkie wydarzenie dla kibiców Spurs, na Facebooku pojawił się komentarz jednego z czytelników: „Nie rozumiem, o co chodzi, zwykle zwalnia się go w ciągu sezonu lub dwóch”. Teraz nie tylko czytelnik sporten.com reaguje, w poniedziałek Tottenham Hotspur Supporters Trust opublikował krytykę zarządu Spurs za wybór menedżerów.

Tottenham i Antonio Conte rozstali się, pozostawiając kibiców klubu z północnego Londynu szukających odpowiedzi i jasności co do tego, co będzie dalej.

Czytaj: Football-Insider: Wyścig o Declana Rice’a rozstrzygnięty

Tottenham Hotspur Supporters Trust (THST) wezwał prezesa Spurs, Daniela Levy’ego, aby dotrzymał obietnic po odejściu Antonio Conte.

Tottenham ogłosił późno w niedzielę wieczorem, że czas Włocha w klubie dobiegł końca po zaledwie 16 miesiącach i że jego asystent Cristian Stellini będzie pełnił funkcję tymczasowego trenera do końca sezonu, a jego asystentem będzie Ryan Mason.

Tottenham Hotspur Supporters Trust wydało oświadczenie po odejściu Conte z ich przemyśleniami na ten temat i tym, co Levy musi teraz zrobić.

„THST jest zaniepokojony odejściem kolejnego menedżera Spurs dzisiejszego wieczoru. Żaden kibic nie chce, aby jego menedżer odchodził w trakcie sezonu, ponieważ zwykle oznacza to, że coś poszło nie tak” – napisano w oświadczeniu.

„Pomimo trudności, z jakimi borykał się w tym sezonie, THST pragnie wyrazić podziękowania dla Antonio za jego ciężką pracę przez 18 miesięcy, zwłaszcza w zeszłym sezonie i podczas tego niesamowitego starcia.”

„Zdajemy sobie również sprawę z osobistych wyzwań, przed którymi stanął Antonio w tym sezonie i życzymy mu wszystkiego najlepszego, aby nadal wracał do zdrowia po operacji.”

„To odejście nie będzie zaskoczeniem dla fanów Spurs. Zdajemy sobie sprawę, że wielu kibiców było zmęczonych piłką nożną kojarzoną z menedżerem, podczas gdy inni uważali, że był właściwym człowiekiem, aby poprowadzić klub do przodu i będą zasmuceni jego odejściem.”

„Zarząd klubu musi teraz mieć jasną strategię dotyczącą tego, co i kto będzie następny, i musi powiedzieć kibicom tego klubu, jaki jest ten plan. THST wielokrotnie o to apelował, a fani na to zasługują”.

Czytaj: Czterech mocnych kandydatów na liście bramkarzy w Tottenhamie

W oświadczeniu było również napisane: „Niecałe dwa lata temu, pod koniec sezonu 2020/21, prezes Daniel Levy powiedział kibicom, że klub skoncentruje się na rekrutacji menedżera, mówiąc, że „pamiętają o potrzebie wybrania takiego, którego wartości odzwierciedlają nasz klub i który chce wrócić do gry w piłkę nożną, z której jesteśmy znani” – czytamy w liście otwartym związku kibiców.

„Wielu kibiców uważa, że powołanie Nuno Espirito Santo, Jose Mourinho i Antonio Conte nie odzwierciedla powyższych obietnic” – pisze THST.

„W tym samym oświadczeniu Levy powiedział:„ Czuję, że straciliśmy z oczu niektóre kluczowe priorytety i to, co naprawdę jest w naszym DNA”.

„Ponieważ kolejny sezon bez trofeów dobiega końca, wzywamy Zarząd Klubu do ponownej oceny tych priorytetów przed powołaniem menedżera, którego wspierać będzie rzesza fanów, i zbudowania zespołu, który może naprawdę walczyć o krajowe i europejskie zaszczyty, szanując tradycje naszego klubu piłkarskiego.”

„My i wszyscy kibice Spurs będziemy teraz wspierać Cristiana Stelliniego, Ryana Masona i zespół trenerski, pchając zespół w kierunku zapewnienia sobie kolejnego miejsca w pierwszej czwórce”.