Kiedy Barcelona będzie silniejsza?

0
46
Dembele; zdjęcie z: FC Barcelona Naród Kibiców: Twitter

Mimo iż FC Barcelona jest w dobrej formie i ma już osiem punktów przewagi w ligowej tabeli nad Realem Madryt, wcale nie oznacza to, że nie może być jeszcze silniejsza.

Powoli do zdrowia dochodzi Dembele, który stracił parę tygodni przez kontuzję mięśnia uda, której nabawił się w starciu z Gironą.

Przeczytaj także: Zaoferowano mu 200 milionów rocznie, ale to oznacza konieczność opuszczenia Barcelony

Francuz w tym sezonie jest bardziej regularny niż wcześniej, gdy na jeden dobry mecz przypadało kolejnych kilka słabych. Teraz się to zmieniło i był ważnym trybem drużyny FC Barcelona.

Powołując się na gazetę AS, Dembele ma wrócić do składu Barcelony na rewanżowy mecz z Realem Madryt w półfinale Pucharu Króla 19 marca. Ma to być realna data powrotu, którą zaznaczyli w kalendarzu zarówno piłkarz, jak i sztab medyczny. Oznacza to, że Dembele zabraknie w pierwszym spotkaniu na Santiago Bernabeu, a także przy okazji dwumeczu z Manchesterem United w Lidze Europy.

Zobacz jeszcze: Wiemy, kto zagra dalej w Pucharze Niemiec

Jeśli scenariusz się potwierdzi, reprezentant Francji będzie poza grą przez siedem tygodni. W tym czasie ominie go przynajmniej osiem meczów we wszystkich rozgrywkach. A może nawet dziewięć, jeśli Barcelona wyeliminuje Manchester United.

Okazuje się, że znana jest już data powrotu Francuza. Ma być gotowy na El Clasico z Realem Madryt.