Kiedy kibice wrócą na stadiony?

0
783
Wielu piłkarzy podkreśla, że w piłkę gra się dla kibiców. Zdjęcie: pixabay.com

Polski rząd wyraził zgodę na powrót kibiców na stadiony Ekstraklasy. Prawdopodobnie nastąpi to od 19 czerwca. Na stadionie będzie mogło przebywać maksymalnie 25% osób. Będziemy unikać grupowania się ludzi – na piątkowej konferencji prasowej zdradził premier Mateusz Morawiecki.

– Dla mnie piłka nożna to coś więcej niż tylko gra i sport. To promocja naszej woli walki, naszych umiejętności, naszych możliwości. Dlatego cieszę się, że nasza Ekstraklasa będzie pokazywana w 16 krajach Europy. To bardzo dobra wiadomość – rozpoczął Mateusz Morawiecki piątkową konferencję prasową

Powołując się na konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego kibice wrócą na stadiony przy zachowaniu odpowiednich procedur. Na stadionie będzie przebywać maksymalnie 25 procent osób bez grupowania się ludzi. Sposób umieszczania kibiców na stadionie ma być odpowiedni i kontrolowany przez władze piłkarskie i państwowe.

Cieszy fakt powrotu kibiców na stadiony. Nawet mniejsza niż zwykle liczba fanów doda rozgrywkom pewnego kolorytu. Wielu piłkarzy podkreśla, że w piłkę gra się dla kibiców. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Zobaczymy już 19 czerwca.

Czytaj: Zagadkowa cieszynka Roberta Lewandowskiego