Kiedy Mason Greenwood wróci do treningów w Manchesterze United?

0
51
Romano zdementował pogłoski na temat Barcelony i Greenwooda. (zdjęcie: Rozmowa o piłce nożnej, x)

Manchester United poinformował Masona Greenwooda, że nie będzie mógł wrócić do treningów przed końcem sezonu.

21-latek nie grał dla United od stycznia ubiegłego roku, po tym jak został aresztowany, a następnie oskarżony o próbę gwałtu, niekontrolowane zachowania i napaść. Wszystkie zarzuty przeciwko Greenwoodowi zostały wycofane w lutym, a Koronna Służba Prokuratorska stwierdziła, że „w tym przypadku połączenie wycofania kluczowych świadków i nowych materiałów, które wyszły na jaw, oznaczało, że nie było już realistycznych perspektyw skazania”.

United ogłosił, że klub „przeprowadzi własny proces przed określeniem kolejnych kroków” w odniesieniu do przyszłości młodego zawodnika.

Zobacz jeszcze: Czy powracający do treningów Adam Buksa przekona do siebie Fernando Santosa?

Według MailOnline, Greenwood prowadził rozmowy z przedstawicielami United i „podkreślił swoje pragnienie powrotu tak szybko, jak to możliwe”. Jednak raport twierdzi, że United nie pozwoli Greenwoodowi wrócić do treningów najwcześniej w przyszłym sezonie.

Raport twierdzi również, że w United istnieje podział w sprawie potencjalnego powrotu Greenwooda, ponieważ niektórzy członkowie personelu po stronie piłkarskiej uważają, że napastnik powinien otrzymać drugą szansę, podczas gdy inni w dziale handlowym obawiają się potencjalnych szkód, jakie powrót 21-latka przyniesie dla marki klubu.

Przedstawiciel Greenwood powiedział The Athletic na początku tego miesiąca: „Mason ma 21 lat, został oczyszczony z zarzutów i powinien mieć możliwość odbudowy i kontynuowania swojego młodego życia”.

Zobacz także: Prezydent RP wyraża rozczarowanie decyzją MKOl dotyczącą udziału rosyjskich i białoruskich sportowców

Wiadomo jednak, że gracze United zarówno w męskiej, jak i żeńskiej drużynie mają poważne zastrzeżenia do powrotu Greenwooda.

Manchester United otrzymał oferty wypożyczenia Greenwooda z dwóch tureckich klubów, ale nie chce zatwierdzić żadnej transakcji, dopóki ich własne dochodzenie nie zostanie zakończone.

Obecny kontrakt Greenwooda o wartości 70 000 funtów tygodniowo wygasa w 2025 roku, podczas gdy raporty twierdzą, że pozostała wartość jego umowy z United wynosi około 8,1 miliona funtów.