Włochy – Anglia w eliminacjach do Euro 2024

0
28
Włochy i Anglia po finale Euro 2020 ponownie zawalczą o swoje: zdjęcie: BetNaBangBet: Twitter

W Czwartek, o godzinie 20.00,  na stadionie Diego Maradony w Neapolu Włochy zagrają z Anglią w ramach eliminacji do Euro 2024. Selekcjoner Anglii Gareth Southgate zapowiada gotowość do rywalizowania z najlepszymi.

Selekcjoner reprezentacji Anglii wypowiedział się na konferencji prasowej w przeddzień meczu z Włochami: „Włochy są silne, nawet jeśli mają absencje w ataku, będzie to wyzwanie na wysokim poziomie. Po Mistrzostwach Świata zdajemy sobie sprawę, że możemy rywalizować z najsilniejszymi i dlatego chcemy dobrze rozpocząć tę podróż.

Rice również zabrał głos: „Teraz jesteśmy gotowi na zdobycie tytułu. Scamacca? Wspaniały przyjaciel. Kane? Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby pobił rekord Rooneya.

Zobacz jeszcze: Cristiano Ronaldo twierdzi, że jest „lepszym człowiekiem” po „złym” okresie w Manchesterze United

Gareth Southgate znów trafia na Włochy. Reprezentacje Włoch i Anglii zmierzą się w drodze do kwalifikacji do Euro 2024. Narodowe Trzy Lwy mierzyły się z Anglikami cztery razy w ostatnich latach, a najważniejsze wyzwanie zostało rozegrane w finale na ostatnich Mistrzostwach Europy, wtedy zwyciężyli Włosi, a do rozstrzygnięcia potrzebne były karne:

„Włochy-Anglia to klasyk, mierzyliśmy się ze sobą kilka razy w ostatnich latach i znamy się bardzo dobrze i z tego powodu będzie to mecz na wysokim poziomie – mówi Gareth Southgate – Nigdy nie jest łatwo zmierzyć się z Włochami, nawet jeśli mają wielu nieobecnych w ataku. Nie potrzebujemy testu pewności siebie, ale pokory i siły”.

Southgate chce odwrócić negatywny trend angielskiej drużyny narodowej w wyzwaniach rozgrywanych we Włoszech: „Pamiętam, że nie wygraliśmy tutaj od 1961 roku, a to sprawia, że mecz jest jeszcze większym wyzwaniem dla naszej drużyny narodowej. Wiem, że Włochy nie pojechały na Mistrzostwa Świata, ale mają niezwykłych zawodników – tłumaczy – Nasza eliminacja z Francją? To było rozczarowanie, ale stanowi silną motywację. Wyciągnęliśmy pozytywne rzeczy z tego meczu pomimo ostatecznego nokautu. Teraz wiemy, że możemy być konkurencyjni z silnymi zespołami i dlatego chcemy wygrać, aby dobrze rozpocząć kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Przeczytaj także: Aubameyang był na Camp Nou i świętował z byłymi kolegami z Barcelony zwycięstwo w El Clasico

Wyjątkowy wyścig dla Harry’ego Kane’a, który do tej pory strzelił 53 gole w reprezentacji Anglii i jest na równi z Rooneyem. Gol pozwoliłby napastnikowi Tottenhamu zostać najlepszym napastnikiem w historii Trzech Lwów: „Kane już przetrawił rozczarowanie Mistrzostwami Świata. Widzę go gotowego do powrotu na boisko, aby pokazać, z czego zrobiona jest koszulka reprezentacji Anglii. Obawia się napięć ze względu na obecność angielskich fanów w Neapolu: „Wszyscy angielscy fani – wyjaśnia – nie mogą się doczekać, aby w pełni przeżyć doświadczenie Neapolu. Cieszę się, że mogę przyjechać i zagrać w mieście, które kocha piłkę nożną, pamiętam Careca i Maradonę, kiedy Napoli wygrało mistrzostwa. To miasto o bardzo bogatej historii piłkarskiej, a dzisiejsze Napoli leci, to fantastyczna drużyna, która zdobywa mistrzostwo i walczy o ostateczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dlatego prosimy kibiców, aby byli dobrymi turystami i szanowali lokalną kulturę i mamy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów. Zdecydowanie nie chciałem grać nigdzie indziej”.

Zapowiada się arcyciekawe spotkanie. Czy Anglicy wezmą odwet za ostatni finał Mistrzostw Europy? Czy może Neapol poniesie Italię do zwycięstwa na własnym terenie?