Kłopoty Santosa – obrona dziurawa jak sito – przed spotkaniem z Czechami

0
32
Fernando Santos ogłosił skład polskiej reprezentacji; zdjęcie: Transfery.info: Twitter

Oficjalne stanowisko PZPN, zaprezentowane na konferencji prasowej, mówi o problemach z polską formacją obronną, przed czekającymi nas meczami eliminacyjnymi na Euro 2024. Pojawił się temat kontuzji.

Dobrze rozpoczął się rok dla Kamila Piątkowskiego. Zawodnik został po dłuższej przerwie powołany do drużyny narodowej. Fernando Santos docenił dobrą postawę piłkarza występującego na co dzień w KAA Gent.

Niestety 22-letni obrońca doznał urazu łydki w ostatnim spotkaniu belgijskiej ekstraklasy. W niedzielę jego drużyna grała z ekipą KAS Eupen (3:0). Polski zawodnik w 70 minucie musiał jednak opuścić murawę.

Zobacz jeszcze: Michał Karbownik w jedenastce ”Kickera”

Teraz potwierdzono, że w związku z kontuzją Kamil Piątkowski nie weźmie udziału w marcowym zgrupowaniu kadry.

Poniżej oficjalne stanowisko PZPN.

– Kamil Piątkowski nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji. Uraz mięśniowy, którego doznał we wczorajszym meczu ligowym, wyklucza jego udział w meczach z Czechami i Albanią – napisał Jakub Kwiatkowski na Twitterze.

Przeczytaj także: Grzegorz Krychowiak odpowiada na brak powołania do reprezentacji i trafia do jedenastki kolejki Saudi Pro League

Przypomnijmy, że na miejsce Kamila Piątkowskiego powołany do kadry został Bartosz Salamon, obrońca Lecha Poznań. Nieobecność Piątkowskiego, to nie jedyny problem selekcjonera Fernando Santosa. Z powodu kontuzji nieobecny jest Kamil Glik, to wiemy od dawna. Teraz okazuje się, że pod znakiem zapytania jest występ Jana Bednarka.
Poniżej oficjalne stanowisko PZPN.

– Jan Bednarek miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście okazało się, że jest całe, ale bardzo mocno stłuczone. Janek miał dodatkowe badania w Poznaniu, dostał zastrzyk. Teraz czeka go walka z czasem. Na dzisiaj trudno spekulować, czy zagra w poniedziałek z Albanią – zdradził na konferencji Jakub Kwiatkowski.