Klopp chce ważnego transferu w styczniu!

0
86
Potrzebujesz najlepszych. (fot. Liverpool, Twitter)

W końcu zastąpi Wijnalduma.

Menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, podobno wyraził silne pragnienie, aby klub spróbował pozyskać pomocnika Fiorentiny, Sofyana Amrabata, po jego znakomitych występach na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

Czytaj: Szymon Marciniak najlepszym sędzią finałowym mistrzostw świata w historii

Czytaj: Szymon Marciniak najlepszym sędzią finałowym mistrzostw świata w historii

Amrabat pokazał światu, jakim jest czołowym zawodnikiem, świetnie występując w grze z Maroko, który jako pierwszy afrykański kraj dotarł do półfinału mistrzostw świata.

Liverpool domaga się teraz wzmocnień w środku pola, a Corriere dello Sport sugeruje, że Klopp będzie najbardziej naciskał na pozyskanie Amrabata.

Czytaj: Ancelotti ma plan na Edena Hazarda

Klopp powiedział na konferencji prasowej przed dzisiejszym meczem, że klub nie będzie wydawał pieniędzy jak w monopolu, ale jeśli nadarzy się odpowiednia okazja, tak jak w przypadku Gapko, uderzą. Fiorentina ma zażądać około 44 milionów funtów za Amrabata, cenę, którą Liverpool z pewnością wynegocjuje, jeśli rozpocznie rozmowy w sprawie gracza.

Fiorentinie ciężko będzie zatrzymać 26-latka, ale Liverpool może mieć w walce o Afrykańczyka konkurencję z Tottenhamem, Barceloną i Sevillą.

Amrabat z pewnością będzie przydatnym zawodnikiem dla The Reds i większość fanów z pewnością byłaby zadowolona, ​​widząc reprezentanta Maroka na Anfield. I może przejść długą drogę, aby odciążyć Fabinho i Hendersona od ciężkiej pracy w środku pola i zastąpić Georginio Wijnalduma, który nie został jeszcze zastąpiony na Anfield.

Być może najwyższy czas, aby wielu uwierzyło, że problemy Liverpoolu zaczęły się, gdy Holender opuścił Merseyside na zmianę ławki w PSG.