Klub Premier League musi zapłacić 27,9 miliona euro

0
39
Jean-Kévin Augustin wygrywa spór z Leeds United. (zdjęcie: augustin, twitter)

Izba Rozstrzygania Sporów FIFA uznała rację Jeana-Kevina Augustina w sporze z Leeds United i nakazała wypłacenie mu 27,9 miliona euro za naruszenie warunków ustalonego kontraktu, pisze dziennikarz David Ornstein z The Athletic.

Leeds United musi zapłacić Jean-Kevin Augustin 27,9 miliona euro po tym, jak stwierdzono, że klub naruszył kontrakt swojego byłego gracza.

CZYTAJ: Gotowy do uratowania Kalvina Phillipsa z Manchesteru City

Napastnik, obecnie przebywający w FC Basel, wniósł sprawę przeciwko klubowi z Premier League do Izby Rozstrzygania Sporów FIFA, która częściowo rozpatrzyła sprawę na jego korzyść.

Leeds odwołał się od tej decyzji. Po skontaktowaniu się z The Athletic, Leeds powiedział: „Klub nie może komentować trwającej sprawy prawnej”.

Leeds podpisał kontrakt z Augustinem wypożyczonym z RB Lipsk w styczniu 2020 roku, z obowiązkiem zakupu za 21 milionów euro, jeśli wygra awans do Premier League. Angielski klub wypełnił ten cel, ale same rozgrywki, z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa, zakończyły się po terminie przeznaczonym na aktywację wspomnianego zapisu.

W tej sytuacji władze klubu uznały, że nie muszą nawiązywać współpracy z napastnikiem. Z takim postawieniem sprawy nie zgodził się niemiecki zespół, który złożyły stosowne zawiadomienie do FIFA i uzyskał korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

CZYTAJ: Dokuczył wściekłemu Portugalczykowi

FIFA orzekła w 2021 roku, że Leeds powinien zapłacić pełną kwotę, a klub przegrał apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w listopadzie ubiegłego roku. Ostatecznie osiągnęli porozumienie z RB Lipsk w wysokości 15,5 miliona funtów.

Po tym orzeczeniu Augustin – który teraz gra w szwajcarskiej drużynie Basel – wniósł własną sprawę przeciwko Leeds do Izby Rozstrzygania Sporów FIFA, który uznał po zwycięstwie RB Lipsk, że i jemu należy się pełna rekompensata. 

Opłata w wysokości 27,9 miliona euro (24,5 miliona funtów), którą Leeds musi zapłacić piłkarzowi, jest rozumiana jako równowartość pełnego pięcioletniego kontraktu gracza z zarobkami w wysokości około 80 000 funtów tygodniowo.