Klub Premier League przygotowuje się do pobicia rekordu transferowego

0
122
Mykhaylo Mudryk jest postrzegany jako ogromny talent, a kilka głównych europejskich klubów ustawia się w kolejce, aby zdobyć jego podpis.

Mykhaylo Mudryk znalazł się na radarze kilku angielskich klubów. Ukraiński piłkarz rozpoczął sezon od czterech bramek w czterech ligowych meczach dla Szachtar Donieck. W Lidze Mistrzów w obu meczach padały bramki. Kiedy 21-latek był na boisku przeciwko Celtic w zeszłym miesiącu, zwiadowcy z klubów Premier League siedzieli blisko siebie.

Według Footballtransfers, Arsenal poprowadził polowanie na lewego skrzydłowego, z ofertą 25 milionów funtów tego lata kategorycznie odrzuconą. Mądra decyzja ukraińskiego klubu, który teraz widzi wzrost wartości rynkowej, gdy 21-latek strzela gole.

Footballtransfers twierdzi, że Arsenal zrobi kolejny krok w styczniu, Newcastle mocno rozważa ofertę, podczas gdy dyrektor sportowy Liverpoolu Julian Ward wysłał swojego najlepszego zwiadowcę, aby podążył za skrzydłowym.

Czytaj: Arsenal potwierdza przybycie międzynarodowego bramkarza USA

Teraz zapisał się kolejny klub Premier League. Leeds United szuka ofensywnych wzmocnień, atakującego gracza, który strzela gole, gdy nadarzy się okazja.

Dyrektor sportowy Szachtara robi wszystko, aby podnieść cenę. W wywiadzie dla CBS Sports, Darjio Srna powiedział:

-Po Mbappé i Vinicius Jr. na tym stanowisku jest najlepszym graczem w Europie. Jeśli ktoś zamierza kupić Mudryka, musi wydać dużo, dużo, dużo pieniędzy.

Leeds już wcześniej pokazał, że są gotowi dużo zapłacić za talenty, w dodatku mają Raphina jako dobry przykład tego, co taki zawodnik jak Mudryk może osiągnąć podpisując kontrakt z klubem. Leeds było wejściem Raphiny do Premier League i odskocznią do Barcelony.