Klub Serie A gotowy sprowadzić zawodnika Tottenhamu, aby przyciągnąć Conte

0
4
De Laurentiis zrobi wszystko by zdobyć Conte. (zdjęcie: orta saha, x)

Antonio Conte jest bez pracy po tym, jak nieco ponad rok temu odszedł z Tottenhamu, ale jest klub, który bardzo go pragnie i jest gotowy pozyskać piłkarza w imię zatrudnienia specjalisty.

Prezes Napoli, Aurelio De Laurentiis, pragnie sprowadzić Conte i zadowolić specjalistę, według Radio Kiss Kiss, Napoli jest gotowe pozyskać skrzydłowego Tottenhamu Dejana Kulusevskiego.

Uważa się, że Szwed jest bardzo ceniony przez Conte i to była jego sprawka, gdy piłkarz przeniósł się do Londynu w styczniu 2022 roku, dlatego uważa się, że transfer Kulusevskiego będzie sprzyjał zatrudnieniu Conte.

Przypomnijmy, że po odejściu zeszłego lata Luciano Spalettiego w Napoli następuje przetasowanie trenerskie. Zespół rozpoczął sezon z Rudim Garcią, który opuścił zespół w połowie listopada. Zastępujący go Walter Mazzarri opuścił Napoli w lutym 2024 roku, a teraz Francesco Calzona współpracuje z Napoli.

CZYTAJ: Trener Arsenalu Mikel Arteta o swojej przyszłości w kontekście plotek o Barcelonie

Napoli jest zainteresowane włoskim trenerem Antonio Conte, wolnym agentem.

De Laurentiis i Conte od dawna mają świetne relacje, a sam Aurelio opowiedział dlaczego. Spotkali się na wakacjach kilka lat temu z rodzinami. Od tego czasu utrzymywali kontakt. Tylko że ich rozmowy od października zmieniły status: pogawędki między przyjaciółmi przekształciły się w zaloty ze strony prezydenta. De Laurentiis wie, że tylko Antonio może przywrócić entuzjazm i wiarygodność projektowi Napoli. Zatrudnienie Conte oznacza chęć natychmiastowego powrotu do rywalizacji o Scudetto. Napoli ma płynność finansową do inwestowania w ważnych graczy i będzie miało kolejne 100 milionów do inwestycji po sprzedaży Osimhena.

Ogromna przestrzeń do manewru, która mogłaby być decydująca, by przekonać samego Conte do przyjęcia posady. Oczywiście, Antonio będzie chciał odpowiednich gwarancji, zarówno technicznych, jak i ekonomicznych. Pensja natomiast nie stanowi problemu dla De Laurentiisa, który już jesienią był gotów zaspokoić wszystkie potrzeby Antonio. Nazwisko byłego selekcjonera, nie bez powodu, jest kojarzone z Liverpoolem i Bayernem, ale De Laurentiis będzie próbował do końca, dopóki Conte pozostanie bez klubu. Oczywiście, jeśli pojawi się konkretna oferta od The Reds lub z Bawarii, Aurelio wie, że nie będzie już szans, by podtrzymać swoje pragnienie. Ale dopóki jest nadzieja, Conte pozostanie jego pierwszym wyborem.

CZYTAJ: Manchester United mógłby sprowadzić trenera z drużyny Championship