Kluczowy gracz kadry po mundialu w Rosji pożegna się z reprezentacją Polski!

0
593
Na zdjęciu Kamil Glik.

To już prawie przesądzone. Kamil Glik na mundialu w Rosji prawdopodobnie ostatni raz zagra w drużynie narodowej. Wcześniej podobną deklarację złożył Łukasz Piszczek. 

30-letni Kamil Glik, polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w monakijskim klubie AS Monaco  oraz w reprezentacji Polski jest bliski podjęcia decyzji o zakończeniu kariery reprezentacyjnej po mistrzostwach świata w Rosji (wydarzenie odbędzie się w dniach 14 czerwca- 15 lipca).

O tym, że Glik postanowił zakończyć karierę reprezentacyjną po mundiali informuje portal sport.pl. Kamil Glik jest o krok od podjęcia decyzji o zakończeniu gry w reprezentacji Polski! Obrońca od kilku miesięcy analizował różne scenariusze. Piłkarz brał pod uwagę na przykład kontynuowanie występów w kadrze aż do mistrzostw Europy w 2020 r. Ostatecznie jednak zdecydował, że z drużyną narodową rozstanie się zaraz po tegorocznym mundialu – pisze Sebastian Staszewski, dziennikarz serwisu.

Decyzja piłkarza jest zaskakująca dla wielu osób, ponieważ podczas mundialu Glik będzie miał zaledwie 30 lat. Jak na zawodnika występującego na jego pozycji, ten wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Wielu piłkarzy decyduje się na koniec kariery w okolicach 34. roku życia.

Sam piłkarz nie chce tego komentować. Wiadomo tylko, że nie chodzi o wiek, ani o problemy zdrowotne. Kamil Glik to ważny piłkarz drużyny Adama Nawałki. Do tej pory zagrał 56 meczów.

Nowy kontrakt 

Jak informuje sport.pl, w tym roku piłkarz ma podpisać nowy, czteroletni kontrakt z AS Monaco, który ma mu zagwarantować zarobki na poziomie 4 milionów euro rocznie. Umowa ma obowiązywać do czerwca 2022 roku. Dzięki temu kontraktowi Kamil Glik – zaraz po Robercie Lewandowskim – stanie się najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem.

Źródło: pl.wikipedia.org/wmeritum.pl/sport.radiozet.pl/sport.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Ten piłkarz przeszedł do historii Bayernu – został najlepszym zagranicznym strzelcem!