Koji Murofushi w trakcie leczenia chłoniaka mózgu

0
390
Koji Murofushi walczy z chłoniakiem mózgu. Zdjęcie: Twitter/Andy Vermaut

Koji Murofushi, złoty medalista olimpijski, który do września 2020 roku był dyrektorem sportowym Igrzysk w Tokio 2020, przechodzi leczenie chłoniaka mózgu, rzadkiego rodzaju raka, wynika z doniesień medialnych.

Murofushi ma 46 lat, zdiagnozowano u niego chorobę po wystąpieniu objawów w zeszłym roku, przeszedł już operację i leczenie sterydami, donosi Daily Shincho. Pod koniec miesiąca ma przejść przeszczep własnych komórek macierzystych.

„Ponieważ ten raport dotyczy spraw osobistych, chciałbym powstrzymać się od komentowania” – powiedział Murofushi w oświadczeniu wydanym przez Agencję Sportową.

„Dołożyłem wszelkich starań, aby do tej pory nie miało to wpływu na moją pracę i będę współpracować ze wszystkimi zainteresowanymi, aby pomyślnie przeprowadzić Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie w Tokio”.

Murofushi, który zdobył złoty medal w rzucie młotem na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku i brązowy medal w Londynie w 2012 roku, był dyrektorem sportowym Igrzysk Tokio 2020, przełożonych o rok z powodu pandemii koronawirusa, aż we wrześniu został mianowany komisarzem Japońskiej Agencji Sportu.

Ostatnie zdjęcia w jego mediach społecznościowych pokazały, że spotyka ludzi w swoim biurze i udaje, że chce rzucić oszczepem.

Murofushi pochodzi z rodziny nastawionej na sport. Jego ojciec na olimpiadach rzucał młotem, a jego rumuńska matka startowała na arenie międzynarodowej w rzucie oszczepem, jego siostra jest już na emeryturze, ale także rzucała młotem.

Murofushi z kozią bródką o miękkim głosie jest popularną postacią w japońskim sporcie, a doniesienia o jego chorobie były popularne na Twitterze, co wywołało szok wielu użytkowników.

„Proszę, nie martw się o pracę. Po prostu uważaj na siebie ”- napisał jeden z użytkowników.

Czytaj: Igrzyska Olimpijskie 2032 – wspólna oferta Korei Południowej i Północnej