Kolejna Polka ze swoją lalką Barbie. To ogromne wyróżnienie!

0
0
Barbie uhonorowało Polkę. Nasza biegaczka ma swój własny wzór lalki Barbie. (zdjęcie: World Athletics, x)

Mattel zaprezentował nową linię lalek Barbie, w której znajdują się czołowe sportsmenki, w tym polska sprinterka Ewa Swoboda, amerykańska legenda tenisa Venus Williams i włoska pływaczka Federica Pellegrini. Celem tej kolekcji jest podkreślenie pozytywnego wpływu sportu na pewność siebie, ambicję i wzmocnienie pozycji młodych dziewcząt.

„Miejmy nadzieję, że promowanie tych inspirujących sportsmenek i ich historii ugruntuje przekonanie, że każda młoda dziewczyna zasługuje na szansę realizowania swoich pasji i przekształcania swoich marzeń w rzeczywistość” – stwierdziła Krista Berger, przedstawicielka Barbie.

Swoboda jest jedną z dziewięciu sportsmenek na całym świecie, które mogą pochwalić się własną lalką Barbie.

Polska lekkoatletka, zachwycona jej włączeniem, napisała na Instagramie: „Jestem przeszczęśliwa, że Barbie doceniła moją historię i wyróżniła mnie obok ośmiu innych niesamowitych sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model. Wciąż nie mogę w to uwierzyć! Jako mała dziewczynka bawiłam się lalkami, a teraz mam własną lalkę Barbie, która wygląda jak ja – jedyny taki egzemplarz na Świecie.”

Polska sprinterka ma nadzieję, że jej historia wzbudzi autentyczność. „Chcę, żeby moja historia pokazała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób” – dodała.

Przed Swobodą lalkę Barbie ze swoją podobizną otrzymały francuska bokserka Estelle Mossely, brazylijska gimnastyczka sportowa Rebeca Andrade, meksykańska gimnastyczka Alexa Moreno, australijska piłkarka Mary Fowler, kanadyjska piłkarka Christine Sinclair i hiszpańska paratriathlonistka Susana Rodriguez, tenisistka Venus Williams i pływaczka Federica Pellegrini.

CZYTAJ: Polska judoczka zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata!

Podkreślając te różnorodne wzorce do naśladowania, Barbie w dalszym ciągu inspiruje kolejne pokolenia dziewcząt do przełamywania barier i realizowania swoich marzeń w sporcie i poza nim.

Wyróżnione Polki z lalką Barbie

Swoboda nie jest jedyną Polką, która ma lalkę Barbie ze swoją podobizną — swoje Barbie mają także dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, Iwona Blecharczyk znana jako „Trucking Girl” oraz młociarka Anita Włodarczyk.

CZYTAJ: G2A.COM łączy siły z napastnikiem Robertem Lewandowskim