Kolejne kłopoty Tottenhamu

0
30
FIFA wydała w środę oficjalny komunikat w sprawie Fabio Paratici.

Obecnie w Tottenhamie nie ma niczego poza dobrą włoską atmosferą. Antonio Conte wydobył swoje mniej pozytywne strony i sprowokował dymisję, dyrektor sportowy Fabio Paratici też nie ma wiele do wniesienia.

Według The Athletic, dyrektor sportowy ryzykuje zwolnieniem z Tottenhamu.

Czytaj: Piłkarz Crystal Palace znajduje się na celowniku Tottenhamu 

Fabio Paratici za czasów pracy w Juventusie został oskarżony o przekręty finansowe. Wówczas do dymisji poddali się Pavel Nedved i Andrea Agnelli. Włoska federacja zawiesiła Paratici na okres 30 miesięcy. Nie był to problem dla Tottenhamu, ponieważ kara obowiązywała jedynie na terenie Włoch.

Teraz się to zmieniło. Fabio Paratici będzie musiał zrezygnować z pracy jako dyrektor sportowy Tottenhamu po tym, jak FIFA ogłosiła, że rozszerzyła na cały świat zakaz nałożony na niego we Włoszech po tym, jak jego były klub Juventus został uznany za winnego fałszywych rachunków.

Juventusowi odebrano w styczniu 15 punktów ligowych po rozstrzygnięciu długotrwałego śledztwa. Paratici, który dołączył do Spurs w 2021 roku, był jednym z wielu byłych i obecnych dyrektorów Juventusu, którzy otrzymali długie zakazy po przesłuchaniu w federalnym sądzie apelacyjnym.

Jego 30-miesięczny zakaz początkowo dotyczył tylko włoskiej piłki nożnej, ale FIFA poinformowała w środowym oświadczeniu, że się to zmieniło: „FIFA może potwierdzić, że zgodnie z prośbą włoskiej federacji (FIGC), komitet dyscyplinarny federacji zadecydował o przedłużeniu sankcji nałożonych przez FIGC na kilku działaczy piłkarskich, aby miały one skutek ogólnoświatowy” – napisano.

FIFA potwierdza The Athletic, że 30-miesięczna dyskwalifikacja Paratici ma zastosowanie na całym świecie.

Czytaj: Tottenham skontaktował się z Zinedine Zidane

Juventus zaprzeczył popełnieniu wykroczenia, a oni i Paratici złożyli apelację. Ruch FIFY pojawia się, gdy Tottenham szuka następcy Antonio Conte, który w niedzielę opuścił stanowisko menedżera za obopólną zgodą, i planuje transfer.

We wtorek Tottenham opublikował obszerny wywiad z Paratici, w którym opisał odejście Conte jako „właściwą decyzję” i wezwał wszystkich w klubie do skupienia się na pomyślnym zakończeniu sezonu.

Po aktualizacji dotyczącej zakazu Paratici, Tottenham Hotspur Supporters’ Trust wezwał klub do wyjaśnienia i przedstawienia przyszłości Harry’ego Kane’a, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2024 roku. „Ta wiadomość dodatkowo pogłębia niezwykle niepokojącą sytuację w klubie” – napisano. „Brak menedżera, brak dyrektora sportowego i niepewność związana z naszym gwiazdorem i zakończeniem sezonu. Fani zasługują na jasne przedstawienie strategii”.

Napastnik Son Heung-min powiedział, że był zasmucony odejściem Conte i czuje się za to odpowiedzialny. „Jako zawodnikowi bardzo mi przykro” – powiedział. „Jest światowej klasy trenerem i odbyliśmy razem wspaniałą podróż… Powinienem był grać lepiej. Czuję się odpowiedzialny za jego odejście, ponieważ nie pomogłem klubowi aż tak bardzo.”

50-latek odwołał się od wyroku, jeśli mu się nie powiedzie, oznacza to, że jako dyrektor Tottenhamu (od 2021 roku) będzie musiał pauzować 30 miesięcy. Według The Athletic, oznacza to, że Paratici skończył swoją przygodę ze Spurs.