Kolejnemu angielskiemu klubowi grozi odebranie punktów z powodu naruszenia zasad FFP

0
0
Leicester City został oskarżony o naruszenie zasad FFP przez Premier League. (zdjęcie: Jeff Thompson, x)

Jak podaje Sky Sports, Leicester, któremu zależy na powrocie do angielskiej Premier League pod koniec sezonu, może spotkać się z karą za złamanie zasad Finansowego Fair Play (FFP). To kolejny klub oskarżony przez Premier League o złamanie zasad Finansowego Fair Play.

Klubowi grozi odjęcie punktów za złamanie zasad finansowych obowiązujących w najwyższej klasie rozgrywkowej – pomimo gry w drugiej lidze. Leicester City został oskarżony o naruszenie zasad FFP przez Premier League.

Straty Leicester w ciągu ostatnich trzech lat wynoszą 105 milionów euro. Może to skutkować odjęciem punktów dla klubu. Nie oczekuje się jednak, że sankcje zostaną nałożone na „Lisów” w tym sezonie, ale raczej w następnym.

Przypomnijmy, że z podobnych powodów na początku tego sezonu Evertonowi odjęto sześć punktów, a Nottingham Forest cztery z powodu naruszeń FFP. Początkowo Evertonowi odjęto aż 10 punktów, ale później karę zmniejszono.

Zdobywca potrójnej korony, Manchester City, również jest przedmiotem śledztwa.

CZYTAJ: Po rozgromieniu Estoni czeka nas mecz o wszystko

Uważa się, że Leicester już latem rozważało sprzedaż zawodników, aby uniknąć w przyszłości sprawy FFP. Teraz „Lisy” są oskarżone o złamanie zasad dotyczących wydatków podczas ostatnich trzech sezonów w Premier League. Ich sprawa została skierowana do niezależnej komisji.

Zarzuca się Leicester, że naruszyła zasady dotyczące zysków i zrównoważonego rozwoju, a także nie przedstawiła skontrolowanych finansów.

Lisy mówią, że są „zaskoczone” i „rozczarowane” oskarżeniem, gdy nie należą już do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Leicester dodało, że „będzie bronić się przed wszelkimi niezgodnymi z prawem działaniami władz piłkarskich, gdyby próbowały one sprawować jurysdykcję tam, gdzie nie mogą tego zrobić”.

W oświadczeniu klubu czytamy dalej: „LCFC pozostaje skłonne i chętne do konstruktywnej współpracy z Premier League i EFL, aby znaleźć właściwe rozwiązanie wszelkich potencjalnych zarzutów przez właściwe organy i we właściwym czasie.”

Odrębnie sprawa „Lisów” jest również badana w kwestiach finansowych prowadzonych przez English Football League (EFL).

CZYTAJ: BOGDANKA LUK Lublin podpisała kontrakt z najlepszym piłkarzem na świecie!

Po 38 rundach Championship, Leicester znajduje się na drugim miejscu, tuż za Leeds według dodatkowych kryteriów, z jednym meczem do rozegrania. Ipswich traci do Leicester zaledwie 1 punkt.

Leicester spadło do Championship po zakończeniu poprzedniego sezonu Premier League.