Kolejny cios dla kapitana klubu, który walczy o swoją przyszłość na Old Trafford

0
279
Harry Maguire nie wystąpił w dzisiajszym meczu Manchesteru United z Leicester City. (zdjęcie: UnitedRadar, Twitter)

Harry Maguire nie zagrał w starciu Manchesteru United z Leicester z powodu kontuzji kolana, co jest kolejnym ciosem dla kapitana klubu, który walczy o swoją przyszłość na Old Trafford.

Harry Maguire nie znalazł się w kadrze Erika ten Haga na niedzielne popołudniowe starcie Manchesteru United z Leicester City z powodu kontuzji kolana.

Czytaj: Harry Maguire ma pełne zaufanie

Czerwone Diabły zagrały z Leicester w meczu o godzinie 14:00 na Old Trafford, a Ten Hag musiał dokonać selekcji składu na podstawie zbliżającego się meczu rewanżowego z Barceloną w Lidze Europy.

Menedżer Man United musiał wziąć pod uwagę nieobecność Maguire’a, który nie zagrał żadnej roli przeciwko Leicester ze względu na problem z kolanem.

W sumie Ten Hag dokonał pięciu zmian w zespole, w tym wyrzucił Raphaela Varane’a z wyjściowej jedenastki. Erik ten Hag wyjaśnił swoje pięć zmian po czwartkowym remisie 2:2 z Barceloną w Hiszpanii.

„Musisz spojrzeć na swojego przeciwnika z technicznego punktu widzenia, co możesz zrobić? Gdzie możesz go pokonać? Przy takim podejściu oczywiście starasz się dokonać najlepszego wyboru.”

Bruno Fernandes przejął rolę kapitana Manchesteru United w starciu Premier League z Leicester na Old Trafford. Manchester United pewnie pokonał Leicester City 3:0 (1:0) w 24. kolejce Premier League. Czerwone Diabły mogą więc spokojnie myśleć o rewanżu z Barceloną w Lidze Europy.

W zeszłym tygodniu Sportsmail poinformował, że Man United spodziewa się, że Maguire straci 40 milionów funtów, jeśli przeprowadzi się tego lata, cztery lata po jego przeprowadzce z Leicester na Old Trafford za 80 milionów funtów.

Jednak odejście z United może być korzystne dla obu stron, ponieważ Maguire jest chętny do dalszej kariery po tym, jak wypadł z łask nowego zarządu.

Czytaj: David de Gea jest pełen uznania dla Harry’ego Maguire’a

29-latek zaliczył w tym sezonie tylko pięć występów w Premier League pod wodzą Ten Haga, ostatnio przeciwko Leeds United, gdzie holenderski szef preferuje Varane’a, Lisandro Martineza i Luke’a Shawa na środkowych obrońcach.

Maguire jest związany kontraktem z Man United do lata 2025 roku, ale uważa się, że będzie szukał regularnej piłki nożnej w pierwszej drużynie, aby zapewnić sobie żywotność w roli środkowego obrońcy w reprezentacji Anglii.