Kolejny gol Świderskiego dla PAOKu

0
897
PAOK FC Facebook

Polska reprezentacja może ostatnimi czasy zacierać ręce ze względu na owocne występy napastników. Dla swoich klubów strzelają nie tylko Lewandowski, Milik czy Piątek, ale do tak zaszczytnego grona pragnie szybko dołączyć także Karol Świderski.

22-latek trafił w styczniu do greckiego klubu z Jagiellonii Białystok za dwa miliony euro. Nie potrzebował dużo czasu na aklimatyzację, choć póki co nie jest jeszcze pierwszym wyborem trenera. Z takimi występami jest to jednak coraz bardziej możliwe.

Polak zadebiutował w lidze przeciwko OFI Kreta, wchodząc na boisko na ostatnie dziewięć minut spotkania. Trzy dni później zagrał w meczu z PAS Giannina i mimo przebywania 23 minuty na murawie, udało mu się zdobyć zwycięską bramkę w końcówce.

Niestety napastnik nie otrzymał szansy w spotkaniach z wyższej półki, przeciwko AEK Ateny i Olympiakosowi Pireus. Gdy jednak otrzymał 14 minut przeciwko Apollonowi Smyrnis, strzelił kolejnego gola i zaliczył asystę. Widać, że na razie trener wystawia go w ostatnich minutach meczów przeciwko drużynom z dolnej części tabeli. Trudno nazwać osiągnięciem zagranie dwóch minut przeciwko piątemu Arisowi Saloniki.

Gdy jednak dostaje pełną pulę czasu, wykorzystuje daną mu możliwość. W ćwierćfinale Pucharu Grecji PAOK grał przeciwko Panioniosowi. W pierwszym spotkaniu Świderski otworzył wynik meczu, lecz ostatecznie jego zespół przegrał 1:2, jednak to trafienie okazało się kluczowe w rewanżu. Na własnym stadionie zespół z Salonik wyszedł na prowadzenie, jednak już minutę później było 1:1. W 82. minucie trafienie polskiego napastnika pozwoliło na podtrzymanie szans na awans w dogrywce, gdzie po szalonych dodatkowych 30 minutach PAOK wyszedł zwycięsko 4:2.