Kolejny menedżer Premier League został zwolniony

0
45
Nie pomogły oklaski po porażce. (foto: leeds, twitter)

Marcelo Bielsa został zastąpiony przez Amerykanina Jessego Marscha w lutym 2022 roku, kiedy kierownictwo klubu wydało oświadczenie, że Marsch jest trenerem, którego szukali od dawna. Rok później były trener RB Salzburg również kończy swoją przygodę na Elland Road.

Bielsa doprowadził klub do historycznego powrotu do ekstraklasy, sprawiał kłopoty najlepszym w pierwszym sezonie, po czym zniknął po stagnacji. Być może nie jest to takie dziwne jak na klub, który ma za sobą dekadę załamań, ale mimo to oczekiwania na dalsze sukcesy były wysokie.

Czytaj: Chaos związany z Dolbergiem trwa

Teraz Leeds United zwolniło Jesse’ego Marscha ze stanowiska głównego trenera po niecałym roku. Amerykanin przejął stery w Leeds pod koniec lutego 2022 roku, z klubem na 16. miejscu.

49-letni Marsch odchodzi z Leeds, który jest na 17. miejscu, zrównując się punktami z Everton na 18. miejscu i mając tylko trzy punkty przewagi nad Southampton na 20. miejscu.

„Chcielibyśmy podziękować Jesse’emu i jego personelowi zaplecza za ich wysiłki i życzyć im powodzenia w przyszłości” – napisano w oświadczeniu United.”

„Proces mianowania nowego głównego trenera jest w toku i przez najbliższe dni będziemy informować kibiców na bieżąco”.

Czytaj: Prosi Haalanda, aby uczył się od Harry’ego Kane’a