Kolejny rekord Roberta Lewandowskiego

0
934
Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Müllera. Zdjęcie: Twitter

Rekord wyrównany – Robert Lewandowski przeszedł do historii.

Robert Lewandowski znów przeszedł do historii Bundesligi. Wyrównał rekord Gerda Müllera, strzelając 23 gole w pierwszych 22 kolejkach ligi niemieckiej.

Wspomniany rekord wyrównany został w meczu Bayern Monachium z FC Koeln. Robert Lewandowski dał gościom prowadzenie. Polski napastnik strzelił piękną bramkę wykorzystując podanie kolegi z drużyny Thomasa Muellera.

Dzięki temu trafieniu kapitan reprezentacji Polski wyrównał rekord Gerda Muellera. Obaj zdobyli 23 bramki w 22 pierwszych meczach Bundesligi. Ponadto Lewandowski ma w tym sezonie na koncie już 40 goli strzelonych dla swojego klubu i reprezentacji.

Jest pierwszym piłkarzem, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Lewandowski jest także na najlepszej drodze po tytuł króla strzelców ligi niemieckiej. Po 22 kolejkach ma o trzy trafienia więcej od drugiego Timo Wernera z RB Lipsk

Przed naszym zawodnikiem jeszcze niejedna szansa na kolejne rekordy. Trzymajmy kciuki za bramkostrzelność Roberta. Szansa nadarzy się już w piątek podczas kolejnego meczu Bundesligi.

Zdjęcie: Twitter

Czytaj: Niesamowity Lewandowski!

Zdjęcie główne: Twitter