Kompletny impas w negocjacjach

0
89
Leao. (foto: milan, twitter)

Raphael Leao ugruntował swoją pozycję jednej z największych gwiazd ofensywy w Serie A. AC Milan robi wszystko, co w jego mocy, aby Portugalczyk zdobył 8 bramek i 6 asyst w 19 meczach Serie A do przedłużenia. W Mediolanie negocjacje między Maldinim a Leao utknęły w martwym punkcie.

Według La Gazzetta dello Sport, AC Milan od miesięcy pracuje nad przedłużeniem kontraktu, który wygasa w 2024 roku, a klub mówi o około 7 milionów euro – netto – rocznego wynagrodzenia. To solidna oferta, ale według włoskich mediów negocjacje utknęły w martwym punkcie z powodu braku porozumienia w sprawie ważnej klauzuli.

Czytaj: Potwierdzone! Z Chelsea do Arsenalu!

Obecny kontrakt Leao zawiera klauzulę wykupu w wysokości 150 milionów euro i jak dotąd trzymała ona gigantów na dystans. To wymaga od Leao zmiany. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że Portugalczycy żądają, aby przedłużenie wymagało klauzuli wykupu do 70-80 mln euro. Nic dziwnego, że AC Milan nie jest tym zainteresowany.

Włoskie media twierdzą, że atmosfera ostatniego spotkania dyrektora sportowego Paolo Maldiniego z Leao była kameralna i krótsza niż planowano. Arsenal, Chelsea i Manchester City były łączone z 23-latkiem. Co dalej się wydarzy?

Czytaj: Christian Eriksen nie będzie grał przez długi czas po tym, jak został pokonany przez Andy’ego Carrolla