Konkretna kara od UEFA

0
659
UEFA zabroniła Manchesterowi City uczestnictwa w Lidze Mistrzów przez 2 sezony! Zdjęcie: Twitter

Konkretna kara od UEFA. Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów na dwa sezony.

Manchester City został wykluczony z udziału w Lidze Mistrzów w dwóch następnych sezonach. To kara za poważne naruszenie przez klub zasad Finansowego Fair Play. Jakby tego było mało kolejną karę dołożyło Premier League.

O co właściwie chodzi?

Wszystko zaczęło się id publikacji niemieckiego tygodnika Der Spiegel. Dziennikarze tego pisma na podstawie materiałów dostarczonych przez Football Leaks ustalili, że klub wielokrotnie obchodził przepisy FFP poprzez manipulowanie umowami ze sponsorami.

Na nieszczęście dla Manchester City, Wersję Der Spiegel potwierdziło to dochodzenie przeprowadzone przez Organ Kontroli Finansowej Klubów. Śledczy wykazali, że mistrzowie Anglii w fałszywy sposób zawyżali dochody od sponsorów w latach 2012-2016. Klub dodatkowo pogrążył się brakiem współpracy z kontrolerami.

Manchester City został wykluczony z gry w europejskich pucharach na sezony 2020/21 i 2021/22. W bieżących rozgrywkach kara nie obowiązuje – piłkarze Pepa Guardioli będą mogli zatem przystąpić do rywalizacji z Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na klub nałożono jeszcze jedną karę – grzywnę w wysokości 30 mln funtów.

Za co kara od Premier League?

Złamanie zasad UEFA stanowi jednocześnie naruszenie regulaminu Premier League. Katalog kar jest tu bardzo obszerny. Najsurowszą karą byłoby degradacja do niższej ligi. Zastosowanie tej sankcji jest jednak mało prawdopodobne.

Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach. Legendarny, angielski klub może się jeszcze odwołać od nakładanych kar. Ciekawe jak sprawa się zakończy?

Czytaj: Manchester City z Pucharem Anglii!

Zdjęcie główne: Twitter