Kontrakt Lionela Messiego: gwiazda Barcelony zostaje wolnym piłkarzem

0
438
Jego kontrakt w Barcelonie wygasł pod koniec czerwca, co oznacza, że teraz nie ma klubu. Zdjęcie: Twitter

Jeden z największych graczy na świecie jest teraz oficjalnie wolnym piłkarzem.

Tak, 12 miesięcy po nieudanej próbie opuszczenia Barcelony, Lionel Messi nie ma teraz kontraktu.

Umowa argentyńskiej supergwiazdy wygasła o północy i pomimo miesięcy plotek i przypuszczeń, nie udało mu się przedłużyć kontraktu.

Uważa się, że rozmowy nad nowym kontraktem trwają, co oznacza, że Messi może zdecydować się na pozostanie w Barcelonie.

Ale na razie nie ma absolutnie takiej opcji. Messi nie jest już piłkarzem FC Barcelona. 

Gdzie Messi zagra w przyszłym sezonie?

Hiszpański dziennikarz piłkarski Guillem Balague powiedział na początku tego tygodnia, że Barcelona „jest ostrożna” w rozmowach o kontraktach, mając nadzieję na ogłoszenie nowej dwuletniej umowy przed początkiem lipca.

Klub rozpoczął negocjacje w kwietniu i od tego czasu przynajmniej 10 razy spotykał się lub rozmawiał z przedstawicielami Messiego.

„Barcelona naciska na szybkie rozwiązanie, ale wciąż są rzeczy do negocjacji i nie oczekuje się żadnych wiadomości w najbliższym czasie” – powiedział Balague.

„Chcą, aby podpisał kontrakt tak szybko, jak to możliwe, ale terminy będą podyktowane rozwiązaniem wszystkich szczegółów, które nie zostały jeszcze uzgodnione – takich jak kwestie podatkowe, zarobki Messiego i dopasowanie nowego kontraktu do finansowych zasad fair play La Liga – aby utrzymać Argentynę, klub będzie musiał obniżyć koszty wynagrodzeń o około 200 mln euro.

„Istnieje synergia między obiema stronami, a Messi nie rozmawiał jeszcze z żadnym innym klubem”.

Obecnie Messi jest w Brazylii, grając dla Argentyny na Copa America i stał się ich najbardziej utytułowanym graczem, kiedy we wtorek zaliczył 148. występ przeciwko Boliwii, strzelając dwa gole, a Albicelestes wygrali 4:1.

Czytaj: Messi tworzy historię Argentyny prowadząc ją do wygranej