Kontrowersyjny wywiad przyczynił się do rozłamu

0
39
Jorge Mendes był związany z Cristiano Ronaldo od 2003 roku, kiedy był jednym z nadzorujących jego transfer ze Sportingu Lizbona do Manchesteru United. (zdjęcie: lequipe,twitter)

Kontrowersyjny wywiad Cristiano Ronaldo przed jego odejściem z Manchesteru United podobno przyczynił się do jego rozstania z długoletnim agentem Jorge Mendesem.

Ronaldo porzucił swojego agenta przed styczniowym przejściem do Al-Nassr, a raport w L’Equipe mówi, że relacje między parą zaczęły się pogarszać, ponieważ Mendes nie mógł znaleźć dla niego nowego klubu po tym, jak opuścił Old Trafford. Ronaldo i Mendes rozstali się po niesławnym wywiadzie, w którym 38-latek skrytykował Manchester United i trenera Erika ten Haga.

Czytaj: Cristiano Ronaldo pobił kolejny rekord!

W 8-stronicowym artykule, magazyn L’Équipe opisuje rozłam między Cristiano Ronaldo (38 l.) a jego historycznym agentem i doradcą Jorge Mendesem (57 l.). Ronaldo zakończył współpracę z rodakiem pod koniec ubiegłego roku, przed szokującym przejściem do saudyjskiej drużyny Al-Nassr FC po wygaśnięciu kontraktu z Manchesterem United.

To definitywny koniec. (zdjęcie: lequipe,twitter)

Według anonimowych źródeł z otoczenia gracza i agenta, Ronaldo był, co zrozumiałe, załamany i zmiażdżony po śmierci swojego syna Angela, który urodził się 16 kwietnia.

„Od tego momentu coś się zepsuło”, wyjaśnia przyjaciel zarówno Ronaldo, jak i Mendesa.

Mendes został podobno skrytykowany za rzekomy brak wsparcia Manchesteru United dla Ronaldo i jego rodziny podczas tragicznej męki, przez którą przeszli. Zwycięzca Euro 2016 poprosił swojego wieloletniego doradcę, aby znalazł dla niego wyjście. Już latem 2022 roku Al-Nassr wykazywał zainteresowanie, ale ani Ronaldo, ani Mendes nie potraktowali ich oferty poważnie. „Miał wyższy cel”, powiedział agent dla magazynu L’Équipe. „Myślał, że jest w stanie przyciągnąć wielkie kluby”. Gwiazda Portugalii naciskała na przeprowadzkę do Bayernu Monachium lub Chelsea.

Mendes nie był w stanie znaleźć wyjścia z Manchesteru dla Ronaldo, a obaj byli wtedy bardzo różni. Wywiad, którego Ronaldo udzielił brytyjskiemu publicyście Piersowi Morganowi, przypieczętował umowę i koniec ich współpracy.

„Z punktu widzenia Mendesa wywiad był jednym wielkim pieprzeniem”, zdradza znajomy doradcy. Ktoś inny zdradził, jak Mendes czuł się z końcem swojej wieloletniej współpracy z Ronaldo.

To dla niego jak rozwód. To tak, jakby jego żona miała go rzucić, a on nawet zna jej kochanka. Rzeczywiście, nowym doradcą Ronaldo jest Portugalczyk Ricardo Regufe, który według magazynu L’Equipe w ogóle nie dogaduje się z Mendesem.

Czytaj: Trudne początki Cristiano Ronaldo w Arabii Saudyjskiej

Al-Nassr ponownie będzie w akcji 25 lutego, kiedy zmierzy się z Damac w saudyjskiej najwyższej klasie rozgrywkowej.