Kontuzje dwóch ważnych zawodników Arsenalu

0
24
Dyrektor sportowy Barcelony Deco wykluczył spekulacje, że Mikel Arteta mógłby być rozważany jako następca Xaviego. (zdjęcie: Arsenal, x)

W czwartkowym meczu Ligi Europy ze Sporting wszystko potoczyło się źle. Dla Arsenalu była to długa noc, która zakończyła się porażką w rzutach karnych. Odpadnięcie z Ligi Europy nie było jedyną negatywną rzeczą tego wieczoru. Po 20 minutach gry Mikel Arteta był zmuszony dokonać dwóch zmian w swojej drużynie. Dwaj ważni zawodnicy doznali kontuzji i nie wiadomo, czy wrócą do walki o tytuł Premier League w najbliższych tygodniach.

Zarówno Takehiro Tomiyasu, jak i William Saliba musieli zostać zastąpieni przed upływem 21 minut. Szczególnie wokół zawodnika reprezentacji Japonii panuje wielka niepewność.

Czytaj: Bunt kibiców przeciw Messiemu

„Kontuzja Tomiyasu wydaje się być dość poważna, biorąc pod uwagę reakcję, do której miał prawo, ale oczywiście jest za wcześnie, aby przewidywać o powrocie” – powiedział Arteta według Football-London.

A Saliba?

„Jeszcze nic nie wiem o Williamie. Czuł pewien dyskomfort i dlatego nie był w stanie kontynuować. Dlatego go ściągnęliśmy” – powiedział Arteta.

Kiedy zawodnik schodzi z boiska w 21. minucie decydującego meczu o bilet do ćwierćfinału, można poczuć pewne niezadowolenie.

To będzie bardzo ciężki piątek dla Arsenalu. Nadszedł czas na ponowne dostosowanie, reorganizację i przygotowanie się do niedzielnego meczu z Crystal Palace, który odbędzie się będzie bez Patricka Vieiry.

Czytaj: Został zwolniony!

Życzymy obu zawodnikom szybkiego powrotu do zdrowia.