Kosmiczny sezon Dusana Tadicia

0
527
AFC Ajax Facebook

Serb już w Premier League, gdzie występował w barwach Southampton, dał się poznać jako jeden z najbardziej kreatywnych pomocników w lidze. Po przejściu do Ajaxu, choć sam poziom rozgrywek jest zdecydowanie niższy niż w Anglii, może być zadowolony – trzydziestolatek wykręca niesamowite liczby w lidze i zagrał genialny mecz przeciwko Realowi Madryt w Lidze Mistrzów.

Wychowanek FK Vojvodiny latem odszedł z drużyny “Świętych”, nie ma jednak czego żałować. Jego były zespół wciąż walczy o utrzymanie w lidze, tymczasem Serb zalicza najlepszy sezon w karierze. W samej Lidze Mistrzów w zaledwie ośmiu spotkaniach strzelił sześciokrotnie i dołożył do tego trzy asysty. Identyczny dorobek udało mu się zdobyć… w 36 meczach Premier League w minionej kampanii. Do tego ma na koncie 18 ligowych bramek i 7 asyst. Jeśli w pozostałych 10 spotkaniach będzie miał udział jeszcze przy sześciu trafieniach, pobije swój rekord z sezonu 2013/14, gdy grał dla Twente. Wtedy zwrócił na siebie uwagę Southampton i trafił na Wyspy.

Dzięki ustawieniu na lewym skrzydle, lub czasami nawet na środku ataku, Tadic ma możliwość brania bezpośredniego udziału przy bramkach zespołu. Ustawiony na pozycji napastnika Serb rozegrał koncertowe zawody na Santiago Bernabeu i wyeliminował Real z Champions League. Od “L’Equipe” otrzymał notę 10, którą Francuzi przyznali tylko kilka razy w historii oceniania przez nich zawodników. Teraz Ajax czeka na kolejnego rywala w tych rozgrywkach, ale już może być niezwykle dumny ze swojej postawy

Skrzydłowy może latem oczekiwać ofert od wielkich klubów i od niego zależy, czy będzie chciał dalej wspierać ambitny projekt amsterdamczyków, czy też ruszy dalej do większego klubu, który jednocześnie byłby największym w jego dotychczasowej karierze.