Król Cyganów

0
655
Tyson Fury nowym mistrzem. Zdjęcie: Twitter

Kiedy trzecia walka Tysona Fury’ego z Deontayem?

Nie milkną echa walki bokserskiej Tysona Fury’ego (30-0-1, 22 KO) z Deontayem.

Brytyjczyk wygrał z niepokonanym dotąd Amerykaninem przez techniczny nokaut w siódmej rundzie po tym, jak „narożnik” Wildera poprosił sędziego o przerwanie walki.

Fury dominował przez całą walkę i dwukrotnie posłał rywala na deski, odbierając mu pas mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Kilka lat temu po zdetronizowaniu Władymira Kliczki Anglik pozbierał pasy WBA/WBO/IBF. Dziś rano, obijając Wildera i stopując go w siódmej rundzie, dorzucił do swojej kolekcji jedyny brakujący mu jeszcze pas, ten w wersji WBC.

– Dziś lepszy był Fury i to on wygrał, takie rzeczy się zdarzają. Chciałbym jednak, żeby narożnik dał mi więcej czasu i pozwolił dalej boksować. Jestem wojownikiem i tak też walczę. Nie szukam wymówek, wrócę silniejszy – stwierdził z kolei porozbijany Wilder.

Tymczasem Fury po walce odśpiewał w ringu „American Pie”.

W tle sportowego sukcesu media rozpisują się na temat niesamowitej drogi Króla Cyganów (tak nazywają Tysona Fur’ego) na szczyt. Dzieciństwo, pełne przeprowadzek, śmierć dziecka, depresja, kłopoty z narkotykami i alkoholem.

Dziś gwiazda Fury’ego świeci pełnym blaskiem, a on sam jest przykładem, że nawet w najcięższych sytuacjach można się podnieść.

W drugiej połowie lipca w Las Vegas na dojść do trzeciej walki Tysona Fury’ego (30-0-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO). Amerykanin zapewnia, że skorzysta z klauzuli uprawniającej go do kolejnego pojedynku z Brytyjczykiem.

Warunki umowy przewidują, że walka musi odbyć się do końca lipca na terenie Stanów Zjednoczonych. Pięściarze po raz trzeci skrzyżują rękawice prawdopodobnie 18 lub 25 lipca.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Lewandowski po meczu poobijany jak po bokserskiej walce. Piłkarz pokazał zdjęcie.