Król Kamil wygrywa wszystko.

0
680
Kamil Stoch zapewnił sobie w niedzielę drugi puchar świata w karierze. Polak zajął również pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air. 

Kamil Stoch zapewnił sobie w niedzielę drugi Puchar Świata w karierze. Polak zwyciężył również klasyfikację generalną turnieju Raw Air. Sukces Polaka został dostrzeżony w zagranicznych mediach. Stoch przejmuje panowanie po Krafcie – piszą w Austrii. Norweska telewizja dała nawet Stochowi niespodziewany prezent. Polak nie krył swojej wielkiej radości.

https://twitter.com/girlinrainbow/status/975421129698500608

Na portalu norweskiej telewizji NRK możemy przeczytać, że Kamil Stoch to prawdziwy dominator sezonu. Dziennikarze przytaczają jego wszystkie sukcesy.

NRK pokazało także, że doskonale zna Kamila Stocha, bo w czasie transmisji telewizyjnej dziennikarze stacji wręczyli Polakowi koszulkę Liverpoolu, który jest ulubionym klubem polskiego skoczka. Kamil Stoch sprawiał wrażenie bardzo zaskoczonego i wzruszonego prezentem od telewizji oraz byłego piłkarza LFC – Jammiego Carraghera.

Norweski serwis Dagbladet zauważa, że Kamil Stoch wygrał wszystko co było możliwe w tym sezonie. Dziennikarze przytaczają wszystkie sukcesy Polaka i zauważają, że Norwegowie mogą tylko o tym pomarzyć.

Salzburger Nachrichten: Stoch przejmuje panowanie

Austriacki – Salzburger Nachrichten twierdzi, że Kamil Stoch przyjmuje panowanie po Stefanie Krafcie. Austriacka gazeta zauważa, że Polak ma drugi znakomity sezon, ale tym razem nie dał rywalom żadnych szans. Gazeta porównuje osiągnięcia Stocha do tego, co robił Adam Małysz.

O skokach narciarskich czytaj także w: f7sport.pl/skoki-narciarskie

BILD: Stoch pozbawia marzeń

Niemiecki Bild zauważa, że Kamil Stoch pozbawił marzeń Richarda Freitaga. Polski skoczek zapewnił sobie drugą Kryształową Kulę w karierze, a Freitag musi obejść się smakiem i jest największym przegranym tego sezonu.

Niemcy są również smutni z powodu bardzo słabej dyspozycji Andreasa Wellingera, który był w znakomitej formie na igrzyskach.

W swoim imieniu, przede wszystkim w imieniu polskich kibiców – pragnę, pogratulować i życzyć kolejnych udanych sezonów. Brawo Panie Kamilu. Jesteśmy z Pana dumni.

Zdjęcie główne: Facebook.com