KSW 42. Zawalczy Chalidow i Narkun.

0
670

3 marca na gali KSW 42 spotkają się Mamed Chalidow i Tomasz Narkun. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie wagowym 92 kilogramy. 

Jeśli chodzi o warunki wagowe, to teoretycznie można powiedzieć, że jest to pojedynek Dawida z Goliatem – mówi Maciej Kawulski, współwłaściciel federacji KSW.

Mamed Chalidow to mistrz wagi średniej federacji KSW.  (kategoria do 84kg). Zawodnik – nie musi trzymać wagi. Jest zawodnikiem lżejszym. Co może mieć znaczenie przy dużych umiejętnościach – przeciwnika.  Obaj panowie uważani są za arcymistrzów w walce w parterze. Czyżby walka miała toczyć się w tzw. stójce?

Tomasz Narkun (waga półciężka – 92 kg)- twierdzi, że Mamed jest najlepszym przeciwnikiem, z jakim dotychczas walczył.  Przyznaje, że od początku walki musi zachować czujność.  Jednocześnie siebie widzi w roli faworyta walki. Pewność siebie i szacunek do przeciwnika – może być gwarancją dobrej walki.

Mamed twierdzi,  że, to czy Narkun jest jego największym wyzwaniem w karierze, okaże się w walce.  Jednocześnie zwraca uwagę na atuty przeciwnika – walkę w stójce, dziwny styl, który przynosi zwycięstwa.

Zapowiada się naprawdę ciekawa walka.  Znawcy sportów walki zgodnie twierdzą, że obaj panowie prezentują duże umiejętności. Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników tej dyscypliny.

Zdjęcie – Materiały prasowe / kswmma.com / Na zdjęciu: Mamed Chalidow podczas walki w KSW