Kto podejmie wyzwanie Cristiano Ronaldo?

0
1253
Cristiano Ronaldo postanowił trochę rozruszać wszystkich w domach. Zdjęcie: Twitter

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, bieganie czy jazda na rowerze w miejscach publicznych są obecnie zakazane przez COVID-19.

Zestawy ćwiczeń, które można wykorzystać w domu przedstawiają standardowe zestawienia w programie „Eurosport – na zdrowie”. Wielu sportowców zachęca do ćwiczeń w domach.

Jednym z takich sportowców jest Cristiano Ronaldo, który rzucił wyzwanie wszystkim chętnym na całym świecie.

https://www.instagram.com/p/B-mvvtxA_6D/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

W ramach akcji Nike Living Room Cup Challenge Cristiano Ronaldo zaprezentował ćwiczenie polegające na jak najszybszym dotykaniu uniesionych w powietrzu stóp końcami palców. Podejmujący wyzwanie ma leżeć na plecach, a na ćwiczenie ma tylko 45 sekund. Rekord Ronaldo to aż 147 powtórzeń.

Wyzwanie Ronaldo błyskawicznie dotarło do ogromnej rzeszy kibiców. Jego profil na samym Instagramie obserwuje ponad 211 milionów ludzi.

Wielu popularnych sportowców zmierzyło się z wyczynem Portugalczyka. Diogo Dalot wykonał 105 prób, Bruno Fernandes 109. Obydwaj Panowie, to rodacy Ronaldo, grający w Manchesterze United.

Rekord Ronaldo pobiła Caster Semenya. Lekkoatletka z Republiki Południowej Afryki udostępniła na Instagramie nagranie, na którym przyjmuje wyzwanie od Ronaldo i… poprawia jego wyczyn o 29 powtórzeń.

https://www.instagram.com/p/B-nKOOfgbOW/

„Całkiem nieźle, jak na niedzielę” – napisała Semenya, która ze względu na problemy natury hormonalnej nie może startować z innymi kobietami w biegu na 800 metrach. Hiperandrogeniczna biegaczka przerzuciła się, więc na uprawianie biegu na 200 metrach, gdzie przepisy nie są tak surowe. Forma, jak widać dopisuje.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Latający Ronaldo – gol piłkarza zrobił furorę!