Kubica w formie przed startem sezonu Formuły 1

0
735
Williams Racing

Robert Kubica, ogłoszony w listopadzie kierowcą Williamsa na zbliżający się sezon Formuły 1, nie pozwala sobie na odpoczynek przed testami w Barcelonie, które rozpoczną się już 18 lutego.

Za pośrednictwem Instagrama Polak pochwalił się, że w trakcie wakacji na Teneryfie przejeżdżał codziennie kilkadziesiąt kilometrów na rowerze. Niedługo potem udał się do Polski, gdzie był zobowiązany do udziału w konferencji prasowej Orlenu, swojego głównego sponsora, który w trakcie dwóch lat kontraktu Kubicy zainwestuje ponad 100 milionów złotych.

Kolejnym przystankiem była Wielka Brytania i praca nad bolidem Williamsa. Wczoraj z kolei udał się do Włoch na testy sprawnościowe, które zdał śpiewająco. Na miejscu kierowca miał okazję zapoznać się z Michelem Bartolim, dwukrotnym medalistą mistrzostw świata w kolarstwie.

Partnerem z zespołu będzie dla Kubicy George Russell, 20-latek z Wielkiej Brytanii. Razem stworzą ciekawy duet kierowców, a dzięki mieszance doświadczenia z młodością mogą osiągnąć lepsze rezultaty niż tylko doły zestawień. Dla Kubicy będzie to powrót do Formuły 1 po ośmiu latach, z kolei Russell jest debiutantem w królowej sportów motorowych.