Kurzawa wypożyczony do Midtjylland

0
663
Cyfrasport

Rafał Kurzawa, pomocnik francuskiego Amiens SC, został do końca czerwca wypożyczony do Midtjylland, wicelidera duńskiej Superligi. 

Polak po połowie sezonu w Ligue 1 wciąż ma problemy z aklimatyzacją. Od lata rozegrał zaledwie 232 minuty w lidze, a w ostatnich meczach nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych. Sztab szkoleniowy narzeka na nowy nabytek, że nie da się z nim porozumieć w językach obcych, więc konieczne było sprowadzenie tłumacza. Z pewnością nie ułatwia to nawiązania relacji z kolegami z zespołu na boisku.

Kurzawa nie zaliczył w trakcie pobytu na boisku ani jednej asysty, a głównie z zagrań ze stałych fragmentów i dośrodkowań zasłynął w Ekstraklasie i tym samym zapracował na transfer za granicę. Swoją formę będzie próbował odbudować w Danii, lecz o ile przez kilka ostatnich miesięcy nie podszkolił przynajmniej języka angielskiego, może natrafić na podobne problemy co we Francji.

Polak trafia do ambitnego klubu, który w tym roku skończy dopiero 20 lat, a już może pochwalić się dwoma mistrzostwami Danii, w tym jednym w poprzednim sezonie. Pomocnik będzie musiał niewątpliwie ciężko pracować, by wskoczyć do pierwszego składu, gdyż nie można powiedzieć, że zespół ma problemy z ofensywą. W 20 meczach mistrzowie Superligi zdobyli ponad 50 bramek.

Polacy liczą na powrót do formy piłkarza, szczególnie że reprezentacja nie dysponuje w tym momencie tyloma klasowymi bocznymi pomocnikami, jak na przykład napastnikami. Precyzyjne wrzutki Kurzawy z pewnością pomogą ofensywie w nadchodzących eliminacjach do Euro 2020.