Kylian Mbappé dokonuje ogromnego zwrotu w sprawie kontraktu z PSG

0
1
Real wciąż czeka na Kyliana Mbappe; zdjęcie: Anfield Edition: Twitter

Francuska gwiazda Kylian Mbappe od dawna była celem Realu Madryt. Jednak skrzydłowy Paris Saint Germain (PSG) ma zamiar dokonać ogromnej zmiany w swoich planach, podpisując nowy kontrakt ze swoim obecnym klubem.

Według doniesień Fabrizio Romano, Mbappe był ogromnym tematem dyskusji w Realu Madryt i PSG. Początkowo Francuz twierdził, że nie przedłuży swojej obecnej umowy z PSG poza rok 2024, co pozwoli mu być wolnym agentem przyszłego lata. Jednak tego lata oferta Realu Madryt nie doszła do skutku i Mbappe pozostał w stolicy Francji.

Początkowo menedżer PSG Luis Enrique usunął Mbappe ze składu Ligue 1 ze względu na jego niejasną przyszłość. Jednak później były menedżer Barcelony włączył go do składu pierwszego zespołu, ponieważ wygląda na to, że piłkarz i klub się dogadali. Teraz zdobywca Pucharu Świata chce przedłużyć swój pobyt w PSG i rozważa możliwość podpisania nowego kontraktu w klubie.

CZYTAJ: Kylian Mbappe rezygnuje z ogromnych premii lojalnościowych w PSG

Romano stwierdził: „Mbappe w końcu rozmawia z PSG na temat nowego kontraktu, do czego nie doszło w czerwcu i lipcu. Przedstawiciele Mbappe rozmawiają z klubem na temat przyszłości i rozważa się przedłużenie kontraktu, choć nic jeszcze nie zostało sfinalizowane. Kluczowe będą także warunki potencjalnego przedłużenia, takie jak klauzula odejścia w 2024 roku”.

Mbappe został początkowo wypożyczony przez PSG z AS Monaco w 2017 roku. W następnym roku jego transfer został zatwierdzony na stałe za 180 mln euro. Z gigantami Ligue 1, Mbappe zdobył 13 trofeów, a w 2020 roku dotarł do finału Ligi Mistrzów.

CZYTAJ: Neymar: Messi i ja przeżyliśmy piekło w Paris Saint-Germain